CNN Prima News uprchlík

uprchlík

Výpis příspěvků ke štítku „uprchlík“

Hřib musel sklonit hlavu. Praha na příkaz vlády opět otevře centrum pro uprchlíky z Ukrajiny

30. června 2022 18:45

Praha 11. července opět otevře centrum pro uprchlíky z Ukrajiny. Po jednání pražského krizového štábu primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl novinářům, že krok vychází z rozhodnutí vlády. Město nicméně podle něj nemá ubytovací kapacity, takže centrum bude Ukrajincům poskytovat jen nouzové přenocování ve stanových táborech a zprostředkovávat státní lůžka.

Češi už se nehrnou do pomoci ukrajinským uprchlíkům. Bojí se, že se sami budou mít hůř

30. června 2022 17:09

Češi jsou méně ochotní pomáhat ukrajinským uprchlíkům, ukazuje nový průzkum agentury STEM. Jedním z důvodů je strach ze zhoršení životní úrovně. Z výsledků ovšem také vyplývá, že podpora válčících stran mezi Čechy zůstává v podstatě neměnná. Analýza porovnala nálady společnosti ve vztahu k ruské invazi na Ukrajině od konce března do poloviny června.

Spor o uprchlíky v Praze: Hřib a Kuba se hádali o řešení. Neshodli se ani na číslech

16. června 2022 14:11

V Praze je čtyřikrát více uprchlíků z Ukrajiny než v jiných městech. Ideálním nástrojem, jak je přesunout i do jiných částí republiky, je podle primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) zrušit asistenční centrum, které vyřizuje jejich žádosti. Řekl to ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) je ale takové řešení neadekvátní a chybí mu politická odpovědnost.

Krajské uprchlické centrum v Praze definitivně zavře. Hřibova volební kampaň, štve Fialu

15. června 2022 14:22

Krajské uprchlické centrum v Praze se ve středu definitivně zavírá. Rozhodl o tom primátor hlavního města Zdeněk Hřib. Podle něj je Praha přetížená a vládní pomoc není dostatečná. Premiér Petr Fiala a část hejtmanů to nepovažují za příliš rozumný krok a označují ho za součást Hřibovy kampaně před zářijovými komunálními volbami.

Vláda upravila podmínky pro ubytování uprchlíků. V Česku pracuje už přes 70 tisíc z nich

8. června 2022 15:54

Vláda upravila podmínky pro ubytování uprchlíků, i po konci nouzového stavu jim ho budou zajišťovat kraje ve spolupráci s obcemi, oznámil ve středu na tiskové konferenci po jednání kabinetu ministr vnitra a vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) v Česku pracuje už přes 70 tisíc z nich.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o pomoci handicapovaným i uprchlíkům. Na čem se shodla?

8. června 2022 13:33

Novelu, která nařídí i po konci nouzového stavu úřadům vyčleňovat objekty pro ubytování ukrajinských uprchlíků, projednala na středečním zasedání vláda. Ministři měli na programu i úpravu zákona o evidenci skutečných majitelů, zabývat se měli také balíčkem opatření ministerstva práce a sociálních věcí, která mají kompenzovat rostoucí ceny handicapovaným lidem. Tiskovou konferenci po jednání kabinetu sledujte v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku. Začít by měla ve 14 hodin.

Recept na přeplněné školy? Mohly by mít oddělené třídy pro děti z Ukrajiny, navrhuje vláda

8. června 2022 12:59

Školy nejspíš budou moct vytvářet pro ukrajinské uprchlíky oddělené třídy, pokud pro ně nebudou mít místa v běžných, počítá s tím novela přijatá ve středu vládou. O jejím schválení informoval na Twitteru ministr školství Petr Gazdík (STAN). Norma má podle něho připravit české školy na školní rok 2022/2023 v souvislosti s přílivem uprchlíků z Ruskem napadané Ukrajiny a maximálně usnadnit jejich integraci do českých škol. Návrh nyní posoudí Sněmovna a Senát.

Na Tachovsku vznikne pro romské běžence stanové městečko. Byl tu klid, nesouhlasí místní

7. června 2022 06:17

Až 150 romských uprchlíků by mohlo najít azyl v areálu Nových Domků u Rozvadova na Tachovsku. A to nejen v budově, kterou kraji propůjčilo ministerstvo školství, ale i v novém stanovém městečku. To by mělo vyrůst na přilehlém pozemku. Hasiči přislíbili vybavit ho potřebnými stany. Tamním obyvatelům se ale záměr moc nelíbí.

Přijedou pro dávky, zbyde po nich nepořádek. Brno řeší, co s romskými uprchlíky u nádraží

3. června 2022 20:01

V Brně stojí od pátku dvě stanová městečka pro uprchlíky. První v lesích u Masarykova okruhu slouží nově příchozím běžencům do doby, než projdou lustrací. Druhé 3. června narychlo vybudovali v centru pouhých 300 metrů od budovy hlavního nádraží. Do něj chce město směřovat romské migranty, kteří se před nádražím shlukují.

Hřib o uzavření centra: Hrozil velký problém. Ten přelijete na nás, kritizuje Netolický

2. června 2022 06:45

Někteří hejtmani kritizují rozhodnutí Prahy o uzavření krajského centra pro uprchlíky k 15. červnu. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° argumentoval, že právě v metropoli je nejvíce uprchlíků a bez zavření centra by přišel problém. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) však oponoval, že komplikace se pouze přelijí do zbylých krajů, které též nemají kapacity.