CNN Prima News uprchlík

uprchlík

Výpis příspěvků ke štítku „uprchlík“

K uprchlíkům tady chybí pravidla. Rakušan říká nepravdy, situaci nezvládá, míní Vildumetzová

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) absolutně nezvládá integraci ukrajinských uprchlíků, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Podle ní navíc dochází ke zneužívání systému podpory a porušování pravidel. Rakušan již dříve konstatoval, že není důvod občany České republiky strašit. Dodal, že pokud cizinci páchají trestnou činnost, jsou okamžitě vyhoštěni.

Balaštíková o kauze v Plzni: Ať Rakušan řekne národnost cizince. Protiprávní, kontruje Haas

V lidech rostou obavy. Proto by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) sdělit, jaká je národnost pachatele z Plzně. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Margita Balaštíková (ANO). Poslanec ODS Karel Haas však oponoval, že kdyby byla tato výzva vyslyšena, jednalo by se v současném stádiu trestního řízení o protiprávní jednání. Útoky na ukrajinské uprchlíky označil za nechutně xenofobní.

CNN: Žiletkový drát, shazování do řeky i zákaz pití. Migranti na hranicích USA bojují o život

Hranice mezi americkým státem Texas a Mexikem platí za jednu z nejvytíženějších lokalit pro nelegální přechody migrantů z Latinské Ameriky do Spojených států. Místní pohraničníci mají o práci postaráno. Zaráží však postupy, jež Texas proti nelegálním migrantům, kteří se často pokoušejí do USA dostat po řece Rio Grande, používají. Žiletkové dráty ve vodě, shazování migrantů zpět do řeky, či dokonce zákaz dávat v tíživém horku migrantům jakékoliv tekutiny, to je jen pár věcí, které texaští pohraničníci činí. Obětmi opatření jsou mnohdy i děti, informaci přinesl web CNN.

Vznikla databáze s nabídkou ubytování v Česku. Uprchlíkům z Ukrajiny ukáže, kde je volno

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v pondělí spustila interaktivní databázi ubytovacích kapacit pro uprchlíky před ruskou invazí na Ukrajinu. Obsahuje seznam zhruba tří tisíc poskytovatelů ubytování v Česku. Není veřejně přístupná, primárně s ní budou pracovat obce s rozšířenou působností, neziskové organizace a vybrané státní instituce, sdělil mluvčí IOM Filip Stowasser.

Česko loni vydalo na pomoc uprchlíkům přes 20 miliard korun. Nárůst způsobila válka na Ukrajině

Česko podle předběžných údajů poskytlo loni oficiální rozvojovou pomoc ve výši 20,86 miliardy korun. Oproti roku 2021 jde o nárůst o 12 miliard korun, který byl způsoben příspěvkem na pomoc Ukrajině, jež od loňského února čelí ruské invazi, a zejména ukrajinským uprchlíkům v České republice. Právě tato pomoc činí téměř 14 miliard korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou tento týden dostala od ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) k dispozici vláda.

Vondráček k migraci: Rakušan nás zaprodal, zastavilo se mi srdce. To je fuj, opáčil Dvořák

Do ostré výměny názorů se dostali ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) a opoziční poslanec Radek Vondráček (ANO). Jablkem sváru se stal migrační pakt. Vondráček obvinil ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), že zaprodal Českou republiku a omezil její suverenitu. S jeho slovy nesouhlasil ministr Dvořák, podle něhož ostrá kritika o migračním paktu hraje „na spodní struny lidské psychiky“.