reklama
CNN Prima News úřad

úřad

Výpis příspěvků ke štítku „úřad“

Zeman není schopen zastávat úřad, míní senátní výbor. Je to pokus o převrat, říká Ovčáček

2. června 2021 17:38

Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O návrhu zbavit Zemana funkce hlavy státu bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle Ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to ve středu řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). „Je to organizovaný pokus o státní převrat ve stadiu zrodu. Orgány činné v trestním řízení by měly neprodleně samy od sebe konat,“ reagoval na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a dodal: „Tuhle opoziční špínu musíme v říjnových volbách zastavit.“

Černá mračna se stahují nad Trumpem. Demokraté počítají s novou ústavní žalobou

11. ledna 2021 06:01
Aktualizováno

Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhující hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhujícího prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.

Pančurak, Kokotek nebo Moula. Co dělat, když nechcete příjmením vyvolávat smích

Téma: Rádce
25. listopadu 2020 05:59

Jmenujete se Jiří Novák? Gratulujeme, jste nositelem suverénně nejnudnější kombinace jména a příjmení v České republice. Někdy ale není trocha nudy na škodu. V České republice totiž žijí lidé, kteří by si to s vámi rádi vyměnili. Po svých předcích totiž zdědili příjmení, které v lepším případě budí úsměv na tváři, v horším musí příslušníky policie při silniční kontrole zlomit v pase.

Horor na úřadu: Zaregistrovat auto a vyřídit řidičák? Vezměte si půldenní dovolenou

23. listopadu 2020 08:02

Návštěvu úřadu musí čas od času absolvovat každý. Patřím do skupiny lidí, kteří mají (samozřejmě oprávněný) pocit, že úřady a úředníci byli stvořeni jen proto, aby daňovým poplatníkům komplikovali život, zvyšovali jejich krevní tlak a obohacovali jejich život o spoustu netušených adrenalinových zážitků.

Doklady v mobilech? Občanky nikdy, řidičáky možná, hlásí ministerstvo vnitra

25. srpna 2020 04:58
Aktualizováno

Ani na prahu třetí dekády 21. století se zřejmě neobejdeme bez plastových kartiček nebo knížeček, pomocí nichž se identifikujeme při komunikaci se státem, bankami či dalšími institucemi. Počet agend, které lze s úřady řešit elektronicky, se ale zvětšuje. Stát také pracuje na tom, aby se k jeho systémům dalo připojit přes platformy, které spravují jedny identifikační údaje pro elektronickou komunikaci s různými subjekty. Takovou akreditaci nejnověji získala služba mojeID.

Češi a Slováci jsou v EU nejnáchylnější k uplácení úředníků, tvrdí průzkum

24. června 2020 18:03

Češi a Slováci nejvíce ze všech národů Evropské unie tolerují drobné uplácení úředníků či dalších veřejných osob. Vyplývá to ze zveřejněného průzkumu unijní agentury pro základní práva (FRA), který hodnotil vnímání politiky, justice či korupce v zemích EU. Tři pětiny lidí mají podle jeho výsledků dojem, že se o ně politici nezajímají.

reklama