CNN Prima News Ursula von der Leyenová

Ursula von der Leyenová

Výpis příspěvků ke štítku „Ursula von der Leyenová“

Netancujme, jak pískají. Maďarský Fidesz nechal rozvěsit billboardy s fotkou von der Leyenové

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána nechala po Maďarsku nainstalovat billboardy namířené proti předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. Agentura Reuters v pondělí napsala, že Fidesz takto zahájil kampaň před volbami do Evropského parlamentu naplánovanými na červen příštího roku. Mluvčí Evropské komise v Bruselu neodpověděl na dotazy novinářů, zda považují kampaň za problematickou. Uvedl nicméně, že fotografie ukázal šéfce EK a tu to „nijak neznepokojilo a bylo jí to jedno“.

KOMENTÁŘ: Greta fandí Palestině. Její podporovatelé mohou skočit do zdi, jsou teď za šašky

Americký prezident Barack Obama, německá kancléřka Angela Merkelová, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, papež František nebo generální tajemník OSN António Guterres. To je jen malý výčet osobností, které si svého času dělaly osobní promo na setkáních s autistickým děvčetem bojujícím za klima. Tak dlouho veřejnost slýchala, že boj s CO2 je výsostně vědeckou záležitostí, až se ikonou tohoto boje stala tehdy teprve patnáctiletá školačka, jíž naslouchala a ve stoje aplaudovala světová politická špička. Ano, klanění se zlatému teleti v podobě globálně oteplovacího alarmismu vyneslo do světel reflektorů jedno mladé tele, jež se těch světel očividně nehodlá jen tak vzdát. To ukázalo i její aktuální vyjádření k Palestině.

Nerudová: Zvyšovat pomoc Pásmu Gazy před auditem je neslýchané. Evropa musí být striktní

Jako naprosto neslýchané zhodnotila ekonomka Danuše Nerudová rozhodnutí Evropské unie o ztrojnásobení objemu humanitární pomoci pro Pásmo Gazy, ke kterému došlo ještě před auditem. Evropa by měla být extrémně striktní a kontrolovat, aby peníze daňových poplatníků neplynuly na pomoc terorismu, uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Zaorálek: Evropa neví, koho má na svém území. Nedémonizujme muslimy, vyzvala expertka

V případě migrace Evropa dlouhodobě selhává, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý mistr zahraničí Lubomír Zaorálek. Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) pak zdůraznil, že v Evropě máme občany, kteří nejsou kompatibilní s evropskou kulturou a hodnotami, přestože jde již o několikátou generaci. Ředitelka Herzlova centra izraelských studií Univerzity Karlovy Irena Kalhousová ale upozornila na nebezpečí paušálního obviňování, jelikož v Evropě žijí miliony muslimů, kteří teroristické hnutí Hamás nepodporují.

EK dělá kotrmelce, peníze půjdou Hamásu. Poslanci kritizovali záměr von der Leyenové

Poslanci vládních i opozičních stran kritizují snahu Evropské komise zvýšit pomoc Pásmu Gazy na 1,85 miliardy korun. Podle nich mohou být finance zneužity teroristy z hnutí Hamás, kteří za ně nakoupí další zbraně. V pořadu Partie Terezie Tománkové se politici shodli, že je potřeba důkladná revize poskytované humanitární pomoci. TOP 09 navíc navrhuje, aby se finanční podpora pozastavila.

Ihned ztrojnásobujeme pomoc pro Pásmo Gazy, řekla von der Leyenová. EU pošle 1,85 miliardy Kč

Evropská unie (EU) s okamžitou platností ztrojnásobí objem humanitární pomoci pro Pásmo Gazy, nově to bude 75 milionů eur (1,85 miliardy Kč). Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová to v sobotu oznámila po jednání s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem a blízkovýchodními lídry. Dodala, že komise se ujistí, že pomoc se dostane těm, kteří ji opravdu potřebují. EU se několik dní přela, zda pokračovat v pomoci Palestincům poté, co radikální palestinské hnutí Hamás z Pásma Gazy napadlo před týdnem Izrael, který reagoval odvetnými útoky.

Ovlivní polské volby Rusko? Stopy vedou spíše do Česka a Evropské komise, říká komentátor

Do polských voleb se nešťastně zapojili i čeští politici. Jmenovitě eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová. Řekl to ve speciálním vysílání k polským volbám komentátor Martin Schmarcz. Podle něj by si Češi měli vzít z Polska příklad, protože v sektoru infrastruktury jasně vítězí. Druhý speciál plný aktuálního zpravodajství a analýz k polským volbám CNN Prima NEWS odvysílá v neděli od 20:15 hodin.

Vondra ostře o von der Leyenové: Green Deal je tragédie. Všechno zdražuje a horko je furt dál

Green Deal je tragédie ve své radikalitě, protože všechno jen zdražuje a horko je tu furt. Ve speciálním vysílání s názvem České zájmy v Evropě na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou ostře zkritizoval za to, jak se EU vypořádávala s covidovou krizí a právě i s Green Dealem. Pochvalu si Komise od Vondry naopak vysloužila za pomoc Ukrajině, která se již rok a půl brání ruské invazi.

Evropské unii důvěřuje nejméně Čechů od roku 2016, skepse výrazně vzrostla vůči NATO a OSN

Evropské unii věří nejméně Čechů od roku 2016, důvěra klesla na 46 procent z loňských 58 procent. Proti loňsku se výrazně snížila také důvěra v Severoatlantickou alianci (NATO) na 56 procent a v Organizaci spojených národů (OSN) na 52 procent. Výsledky průzkumu, který provedlo letos od konce března do konce května, v pondělí poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Předchozí průzkum se uskutečnil loni v červenci.