reklama
CNN Prima News Ursula von der Leyenová

Ursula von der Leyenová

Výpis příspěvků ke štítku „Ursula von der Leyenová“

Vláda se snaží zastavit šíření mutací z JAR. Omezí cestování z osmi afrických zemí

26. listopadu 2021 10:18

Ministerstvo zdravotnictví chce v pátek představit kroky, které přijme pro zabránění šíření nové nebezpečné varianty koronaviru, která byla zachycena v Jihoafrické republice (JAR). Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) to napsal na Twitteru. Vláda také oznámila, že od soboty nebudou moci do ČR občané třetích zemí, kteří pobývali v osmi problematických afrických zemích. Zastavit lety z jihu Afriky navrhuje také Evropská komise.

Klimatická dohoda z Glasgow není dokonalá, říkají politici. Greta jim nechala vzkaz

14. listopadu 2021 10:35

Klimatická dohoda z Glasgow je důležitým krokem vpřed, nebyla ale kolektivní politická vůle, aby se překonaly některé hluboké rozpory. V první reakci na výsledek dvoutýdenní klimatické konference v Británii to uvedl generální tajemník OSN António Guterres. Podle něj výsledek nestačí a je třeba přejít v boji za záchranu klimatu do „nouzového režimu“. Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová na Twitteru napsala, že skutečná práce na záchraně klimatu se odehrává mimo zasedací sály. Konferenci shrnula slovy „Bla, bla, bla.“

Šéfka Evropské komise použila soukromý tryskáč na 47kilometrovou cestu. Čelí tvrdé kritice

4. listopadu 2021 09:46

Celý svět mluví o nutnosti snížení emisí, uvažuje se i o zákazu komerčních letů na krátké vzdálenosti. Evropská komise (EK) přichází se stále novými „zelenými návrhy“, zpřísňuje již tak tvrdé ekologické limity. Přesto její předsedkyně Ursula von der Leyenová neváhala použít soukromé letadlo na cestu z Bratislavy do Vídně. Na trasu dlouhou pouhých 47 kilometrů.

Evropská komise chystá kroky proti Polsku. Je to nespravedlivé, ohradila se Varšava

19. října 2021 11:00

Nedávné rozhodnutí polského ústavního soudu zpochybňuje a ohrožuje základy Evropské unie, prohlásila v úterý v Evropském parlamentu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EK podle ní proti Polsku podnikne kroky, zatím ale zvažuje, jaké konkrétní mechanismy využije. Polský premiér Mateusz Morawiecki následně před europoslanci prohlásil, že evropské instituce útočí na Polsko nespravedlivým způsobem, odmítl však spekulace o tom, že Varšava směřuje k odchodu z EU.

Klimatické změny Čechy vůbec nepálí. Zelený projev šéfky Komise byla nuda, říká Vondra

16. září 2021 08:43

Asi hodinový projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové vyvolal rozporuplné reakce. Poslanci ocenili její snahu dovést do úspěšného konce boj s pandemií COVID-19. Výtky naopak měli k jejím slovům o změnách klimatu. Podle mnohých totiž chyběly konkrétní návrhy. „Byla to v zásadě jedna velká nuda. Ohlasy politiků jsou takové, že si z toho dělali legraci,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Šéfka EU rozhazuje naše peníze. Chválí se, protože to nikdo jiný neudělal, míní Kobza

15. září 2021 19:53

Předsedkyně Evropské unie Ursula von der Leyenová rozhazuje naše miliony, zkritizoval její středeční vystoupení poslanec Jiří Kobza (SPD). Ta například slíbila, že Sedmadvacítka v návaznosti na koronavirovou pandemii spustí nový program pro posílení odolnosti EU v oblasti zdravotnictví. Ve Zprávách plus určité kroky unie nekvitoval ani poslanec Ondřej Veselý (ČSSD).

EU investuje biliony do zdravotnictví a ekologie. Leyenová chce přemluvit i Čínu

15. září 2021 12:01

V každoročním projevu o stavu Evropské unie mluvila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová především o ekologii nebo covidu. „Evropská premiérka“ například slíbila, že Sedmadvacítka v návaznosti na koronavirovou pandemii spustí nový program pro posílení odolnosti EU v oblasti zdravotnictví. Připomněla také úspěšné snahy o boj proti klimatickým změnám. „Není už čas na další sliby ale činy a sami to nezvládneme,“ dodala na středečním vystoupení v Evropském parlamentu.

„Premiérka“ EU hodnotí současnou situaci i covid. Co Česko v Unii čeká?

15. září 2021 08:35

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová seznámí Evropský parlament se stavem Evropské unie a plány do budoucna. Každoroční projev, která má zhodnotit aktuální situaci a nastínit vize a plány do budoucna, přednese první žena v čele EU od svého zvolení teprve podruhé. Očekávanými tématy je mimo jiné pandemie COVID-19. Projev „premiérky EU“ přinášíme živě s českým tlumočením.

Téma migrace v Česku zabírá. Rozumí mu každý i ve vesnické hospodě, míní komentátor

25. srpna 2021 23:57

Migrace se vrací jako volební téma. Zabírá, protože budí vášně a rozumí mu kdokoliv i ve vesnické hospodě, myslí si komentátor MF DNES Petr Kolář. Podle politologa Pavla Šaradína v tomto tématu budou hrát roli emoce a některé subjekty a strany se mohou více vyhranit a profitovat z toho. Zatím se ale toto téma „nehrotí“. Uvedli to v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS.

reklama