Hrůzný útok v německém fitness studiu. Agresor v mužské šatně pobodal čtyři lidi

Ve fitness centru v západoněmeckém Duisburgu v úterý večer nejméně jeden útočník vážně zranil čtyři lidi, tři z nich bojují o život. Na twitteru to oznámila policie. Deník Bild napsal, že útok se odehrál nožem a že útočníci mohli být dva, po činu podle listu utekli.

Policie nejprve bez upřesnění sdělila, že jedna osoba zranila ostatní nějakým předmětem. Později informovala, že za činem stojí nejméně jeden útočník a že útok byl veden bodnou či sečnou zbraní. Média včetně nejprodávanějšího deníku Bild zmiňují nůž, případně mačetu.

„Tři oběti jsou ohroženy na životě a jedna další oběť má těžké zranění,“ uvedla policie. Poznamenala, že všichni čtyři zranění jsou němečtí občané. Bild uvedl, že útok se odehrál v mužské šatně.

Bild také s odvoláním na své zdroje uvedl, že policisté čin považují za útok v afektu. Tuto verzi ale policie v rozhovoru s deníkem Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) odmítla. Pozadí činu tak zůstává nejasné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Krvavá party: Oslavenkyni zachránil život bratr. Rodina popsala hrůzné detaily střelby v Alabamě

Policie situaci na místě označila jako nepřehlednou. Po útočníkovi, případně útočnících, pátrá v Duisburgu značný počet policistů, které posílili jejich kolegové z nedalekého Essenu. „Policejní pátrání je v plném proudu,“ uvedly úřady. Do rozsáhlého zásahu byly nasazeny vrtulníky. Veřejnoprávní stanice WDR informovala, že na střechách v okolí fitness centra se rozmístili odstřelovači a do akce byla povolána speciální policejní jednotka.

Tagy: