reklama

V centru Prahy hořel byt, seniorka skončila v nemocnici. Zásah blokoval dopravu

V Ječné ulici v Praze hořel byt, který je podle hasičů plný odpadu. Hasiči evakuovali osm lidí, jednoho z nich předali do péče záchranářů. Zásah blokoval dopravu v centru Prahy, po hodině se podařilo obnovit alespoň tramvajový provoz.

reklama

Hořet začalo v jednom z bytů v bytovém domě v Ječné ulici ve čtvrtek kolem sedmé hodiny ranní. Jen krátce poté se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu. „Byt je plný odpadu, musíme rozebírat a dohašovat,“ popsali hasiči na Twitteru.

Celkem evakuovali osm lidí. Záchranáři ošetřili 76letou ženu, která se nadýchala kouře. Sanitka ji poté přepravila do nedaleké Všeobecné fakultní nemocnice, seniorka nebyla v době převozu v ohrožení života.

Zásah zastavil na víc než hodinu dopravu Ječnou ulicí ve směru na I. P. Pavlova, přerušil i tramvajovou dopravu na jedné z nejvytíženějších tras v centru města. Podle pražského dopravního podniku jezdily kvůli požáru se zpožděním také dvě linky autobusů v okolí Karlova náměstí.

I ve středu večer zasahovali hasiči u hořícího bytu v Praze. Požár si v panelovém domě v Krči vyžádal jednu oběť. „Na místě jsme nalezli muže se zastaveným srdcem,“ sdělili na Twitteru záchranáři. Nepomohla ani půlhodinová snaha o resuscitaci, muž na místě zemřel.

Tagy:
odpad záchrana evakuace požár Praha I. P. Pavlova ohěň hasiči

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama