reklama

V centru Prahy hořel byt, seniorka skončila v nemocnici. Zásah blokoval dopravu

V Ječné ulici v Praze hořel byt, který je podle hasičů plný odpadu. Hasiči evakuovali osm lidí, jednoho z nich předali do péče záchranářů. Zásah blokoval dopravu v centru Prahy, po hodině se podařilo obnovit alespoň tramvajový provoz.

reklama

Hořet začalo v jednom z bytů v bytovém domě v Ječné ulici ve čtvrtek kolem sedmé hodiny ranní. Jen krátce poté se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu. „Byt je plný odpadu, musíme rozebírat a dohašovat,“ popsali hasiči na Twitteru.

Celkem evakuovali osm lidí. Záchranáři ošetřili 76letou ženu, která se nadýchala kouře. Sanitka ji poté přepravila do nedaleké Všeobecné fakultní nemocnice, seniorka nebyla v době převozu v ohrožení života.

Zásah zastavil na víc než hodinu dopravu Ječnou ulicí ve směru na I. P. Pavlova, přerušil i tramvajovou dopravu na jedné z nejvytíženějších tras v centru města. Podle pražského dopravního podniku jezdily kvůli požáru se zpožděním také dvě linky autobusů v okolí Karlova náměstí.

I ve středu večer zasahovali hasiči u hořícího bytu v Praze. Požár si v panelovém domě v Krči vyžádal jednu oběť. „Na místě jsme nalezli muže se zastaveným srdcem,“ sdělili na Twitteru záchranáři. Nepomohla ani půlhodinová snaha o resuscitaci, muž na místě zemřel.

K tématu

Tagy: odpad záchrana evakuace požár Praha I. P. Pavlova ohěň hasiči

Další hlavní zprávy

360°

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

„Nemůžeme pokrýt všechno a nepokryli jsme to dokonale, ale pomáháme pouze přežít,“ vzkázal umělcům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Doufal prý, že rok 2021 bude jiný, „ale zdá se, že se z toho jen tak nevyhrabeme.“ Také uvedl, že chystá program COVID kultura 3, který už nezapomene například na umělecké fotografy.

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
Další články
reklama
reklama