reklama

V centru Prahy hořel byt, seniorka skončila v nemocnici. Zásah blokoval dopravu

V Ječné ulici v Praze hořel byt, který je podle hasičů plný odpadu. Hasiči evakuovali osm lidí, jednoho z nich předali do péče záchranářů. Zásah blokoval dopravu v centru Prahy, po hodině se podařilo obnovit alespoň tramvajový provoz.

reklama

Hořet začalo v jednom z bytů v bytovém domě v Ječné ulici ve čtvrtek kolem sedmé hodiny ranní. Jen krátce poté se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu. „Byt je plný odpadu, musíme rozebírat a dohašovat,“ popsali hasiči na Twitteru.

Celkem evakuovali osm lidí. Záchranáři ošetřili 76letou ženu, která se nadýchala kouře. Sanitka ji poté přepravila do nedaleké Všeobecné fakultní nemocnice, seniorka nebyla v době převozu v ohrožení života.

Zásah zastavil na víc než hodinu dopravu Ječnou ulicí ve směru na I. P. Pavlova, přerušil i tramvajovou dopravu na jedné z nejvytíženějších tras v centru města. Podle pražského dopravního podniku jezdily kvůli požáru se zpožděním také dvě linky autobusů v okolí Karlova náměstí.

I ve středu večer zasahovali hasiči u hořícího bytu v Praze. Požár si v panelovém domě v Krči vyžádal jednu oběť. „Na místě jsme nalezli muže se zastaveným srdcem,“ sdělili na Twitteru záchranáři. Nepomohla ani půlhodinová snaha o resuscitaci, muž na místě zemřel.

K tématu

Tagy: odpad záchrana evakuace požár Praha I. P. Pavlova ohěň hasiči

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Koronavirus

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. V rozhovoru na rádiu Frekvence 1 odhadl, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu. V červnu by se mohly otevřít restaurační zahrádky, venkovní koncerty a sporty.

Elon Musk na Měsíci. NASA si pro příští let vybrala lunární modul SpaceX
Arenberger zamázl koncerty s PCR testy v Lucerně. Vrchol drzosti, zlobí se organizátor
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně
Další články
reklama
reklama