reklama

V domažlickém domově důchodců chybí ochranné pomůcky. Plzeňský kraj bude vládu žádat o další

O studentkách pedagogické školy, které pod hrozbou pokuty musely kvůli nedostatku personálu nastoupit jako pomocné síly do jednoho z domažlických domovů seniorů, jsme vás už informovali. Díky nim se nám podařilo zjistit, že v tomto domově, kde se v březnu objevily dva případy nákazy koronavirem, nemá personál k dispozici dostatek ochranných pomůcek. Podle nejnovějších informací je zde navíc další nakažená žena. Tentokrát jde o pečovatelku.

reklama

Michaela Husníková včera do Centra sociálních služeb Domažlice nastoupila jako pomocná síla společně s dalšími spolužačkami ze střední školy. Překvapilo ji, že v domově, kde na konci března zaznamenali výskyt koronaviru, personál nemá k ošetření seniorů adekvátní vybavení.

„Kromě ručně ušitých roušek a rukavic neměl personál žádné jiné ochranné pomůcky. Včera se ke mně dostalo, že v domově důchodců byl třetí potvrzený případ. Personál sice testovaný byl, ale výsledky testů ještě nemají, tudíž může být mnohem více nakažených,“ popisuje studentka.

Nedostatek ochranných pomůcek potvrzuje i muž, jehož příbuzná v domě pracuje. Podle něj se nákaza do centra dostala, když se z domažlické léčebny dlouhodobě nemocných vrátil starší muž, který už při přijetí silně kašlal. Když se přišlo na to, že teda je pozitivní, tak všechny děvčata, co tam makají, vzali na odběry a ony všechny chodí do práce.

K tématu

Na nedostatek ochranných pomůcek v centru sociálních služeb jsme se zeptali i jeho ředitelky.  „To máte mylné informace,“ odmítla podobné zvěsti. To, že by domov pro seniory měl ochrannými pomůckami disponovat, potvrdil také ředitel Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje Michal Bartoš. „Podle toho, jakým způsobem kraj distribuoval jednotlivé ochranné pomůcky, si myslím, že by ty prostředky mít měli. Jestli je nepoužívali a věděli, že tam je covidový pacient, tak to samozřejmě v pořádku rozhodně není.

Podle další ze studentek, které v domově pomáhají, dnes už ošetřovatelky ochranné pomůcky měly. Plzeňský kraj uvádí, že přímo do tohoto domova seniorů zaslal více než 1300 roušek, okolo 900 respirátorů, téměř 50 litrů dezinfekce a další ochranné pomůcky jako rukavice, ochranné obleky, brýle a štíty. A bude žádat další. Dvě třetiny nakažených v Plzeňském kraji jsou totiž z Domažlicka.

Další hlavní zprávy

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Historie

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Hvězda filmového plátna, která se stala jedním z idolů své doby. Zahrála si v dnes již kultovních filmech jako Kristián, Přítelkyně pana ministra nebo Hotel Modrá hvězda. Ač se to zdá neuvěřitelné, herečka Adina Mandlová zemřela už před 30 lety. O její filmové kariéře a milencích v době nacistického Německa a emigraci toho bylo napsáno mnoho. Jaké ale měla dětství? A co všechno předcházelo její herecké kariéře?

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama