V neděli Suchého odvezla záchranka, nyní odehrál premiéru. Energii stále mám, říká

Herec Jiří Suchý nedávno oslavil devadesáté narozeniny. Ačkoliv ho tuto neděli odvezla sanitka do nemocnice, nyní už opět stojí na divadelních prknech a hraje. „Svou energii využívám a zneužívám,“ usmíval se v rozhovoru ředitel divadla Semafor.

Máte pár minut po premiéře hry Černá kočka, bílý pes. Jak se cítíte a jak jste si to užil?
Užil jsem si to krásně. Cítím se vlastně velmi dobře, poněvadž jsem spokojený s tím, že jsem to v klidu dohrál. Dneska mi totiž nebylo dobře, tak jsem rád, že se to představení moc nedotklo. Trochu ale jo.

Kde vůbec berete energii?
Je to zvláštní, ale nikde. Lidé se mě ptají, kde ji beru. Sám se divím, že energii na svůj věk ještě mám. Tak to využívám a zneužívám.

Říkáte, že dnes odpoledne vám nebylo dobře. Dobře vám nebylo ani v neděli odpoledne, kdy vás z divadla odvezli do nemocnice. Co přesně se stalo?
Měl jsem vysoký tlak, začal jsem se motat, točila se mi hlava a ztrácel jsem rovnováhu. Za tři hodiny mě pustili domů, poněvadž už jsem byl zase v pořádku. Je to jako „jednou jsi dole, jednou nahoře“. To už věděli Voskovec s Werichem.

Neuvažoval jste, že byste premiéru odložil a na pár dní si odpočinul?
Uvažoval, ale když jsem si uvědomil, že je to všechno vyprodané, tak jsem si říkal, že by to byla škoda a zatím to vypadá, že to dohraji docela pěkně. Zítra budu odpočívat celý den a myslím, že se dám dohromady. Zítřejší představení už snad bude takové, jaké má být.

Tagy: