reklama

V neděli Suchého odvezla záchranka, nyní odehrál premiéru. Energii stále mám, říká

Herec Jiří Suchý nedávno oslavil devadesáté narozeniny. Ačkoliv ho tuto neděli odvezla sanitka do nemocnice, nyní už opět stojí na divadelních prknech a hraje. „Svou energii využívám a zneužívám,“ usmíval se v rozhovoru ředitel divadla Semafor.

reklama

Máte pár minut po premiéře hry Černá kočka, bílý pes. Jak se cítíte a jak jste si to užil?
Užil jsem si to krásně. Cítím se vlastně velmi dobře, poněvadž jsem spokojený s tím, že jsem to v klidu dohrál. Dneska mi totiž nebylo dobře, tak jsem rád, že se to představení moc nedotklo. Trochu ale jo.

Kde vůbec berete energii?
Je to zvláštní, ale nikde. Lidé se mě ptají, kde ji beru. Sám se divím, že energii na svůj věk ještě mám. Tak to využívám a zneužívám.

Říkáte, že dnes odpoledne vám nebylo dobře. Dobře vám nebylo ani v neděli odpoledne, kdy vás z divadla odvezli do nemocnice. Co přesně se stalo?
Měl jsem vysoký tlak, začal jsem se motat, točila se mi hlava a ztrácel jsem rovnováhu. Za tři hodiny mě pustili domů, poněvadž už jsem byl zase v pořádku. Je to jako „jednou jsi dole, jednou nahoře“. To už věděli Voskovec s Werichem.

Neuvažoval jste, že byste premiéru odložil a na pár dní si odpočinul?
Uvažoval, ale když jsem si uvědomil, že je to všechno vyprodané, tak jsem si říkal, že by to byla škoda a zatím to vypadá, že to dohraji docela pěkně. Zítra budu odpočívat celý den a myslím, že se dám dohromady. Zítřejší představení už snad bude takové, jaké má být.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu
Koronavirus

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Ukazuje se, že vakcína nefunguje, tvrdí Hnízdil. Není tak hloupý, jak mluví, vmetl mu Kubek

Je vakcína účinným nástrojem v boji proti covidové pandemii? Na tom se neshodl prezident České lékařské komory Milan Kubek s lékařem Janem Hnízdilem. Ten prý nevidí důvod, „proč se očkovat experimentální vakcínou, která vakcínou ani není“. Kubek s iniciátorem akce Lékaři pomáhají Česku Radkem Mounajjedem si stáli za názorem, že očkování proti covidu výrazně snižuje šanci nákazy a hospitalizace v nemocnici. To ostatně potvrzují i data z výzkumů i nemocnic.

Prymula se pustil do Babiše s Fialou: Naočkovat milion lidí za týden je hodně na hraně

Zvládnout podat milion dávek vakcíny za jeden týden je na hraně reálných možností, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Zapochyboval tak nad předpokladem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, kterou podpořili nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) i jeho předchůdce Andrej Babiš. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň upozornil na to, že novou variantu covidu omikron můžou Evropané snášet hůř než lidé v Africe.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila

Velký poprask způsobila na půdě Evropské unie eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová se svou příručkou „pokynů pro inkluzivní komunikaci“. Pro představu: Dalliová například chtěla, aby řečníci nikdy neoslovovali publikum „dámy a pánové“ a o Vánocích mluvili jen opatrně, protože ne všichni jsou křesťané a slaví je stejně. Po kritice uvedla, že pokyny ještě nejsou dostatečně rozpracované.

reklama

Domácí zpravodajství

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

reklama