CNN Prima News válka v Afghánistánu

válka v Afghánistánu

Výpis příspěvků ke štítku „válka v Afghánistánu“

Půl milionu Britů chce, aby Blair přišel o titul rytíře. Provinil se válkou v Iráku

Už čtvrtý den má britský expremiér Tony Blair, který velel Downing Street v letech 1997 až 2007, titul rytíře, šlechtického postavení si ale příliš neužívá. Přes půl milionu Britů totiž podepsalo petici, ve které žádají královnu Alžbětu II., aby Blairovi titul odebrala. Expremiér se podle signatářů podílel na utrpení vojáků v Iráku i Afghánistánu.

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

Bush: Láme mi to srdce. Za stažení amerických vojáků zaplatí hlavně afghánské ženy

Bývalý americký prezident George W. Bush vyjádřil pro německou stanici Deutsche Welle své znepokojení nad stahováním amerických vojáků z Afghánistánu. Podle něj se tím Biden dopouští „chyby,“ jejíž důsledky budou „neuvěřitelně špatné.“ Bush se obává, že nejvíce za stažení aliančních sil zaplatí afghánské ženy, které pod tálibánským režimem utrpí „nevýslovnou újmu“.

Arabista Pelikán: Ať v Afghánistánu klidně mlátí ženy, když jsme jim neukázali opak

K podepsání mírové smlouvy mezi Spojenými státy a Tálibánem mohlo dojít už před dvaceti lety, řekl host moderátora Pavla Štrunce, arabista Petr Pelikán. Podle něj stažení vojáků NATO z Afghánistánu může způsobit další migrační vlnu v Evropě. To samé by se mohlo stát s uprchlíky z Libye, kde probíhá konflikt mezi generálem Chalífem Haftarem a premiérem Fáizem Sarrádžem.