reklama

Velký návrat na obrazovkách. Markéta Fialová bude po letech moderovat zprávy s Karlem Voříškem

Markéta Fialová a Karel Voříšek jsou dlouholetí kolegové a přátelé. Od konce minulého roku se potkávají v newsroomu a na chodbách CNN Prima NEWS. Na obrazovce se ale vedle sebe neobjevili v moderátorské dvojici řadu let. Karel Voříšek je v sehraném týmu s Klárou Doležalovou a Markéta zase moderuje Silný hlas. Léto a dovolené ale se vším zamíchají.

reklama

„I moderátoři a redaktoři si musí někdy odpočinout. A to se týká také Kláry Doležalové, která ve druhé polovině července odjede na dovolenou. Není to jediná změna, která se během léta na CNN Prima NEWS uskuteční. Chystá se víc záskoků za kolegy. Věřím, že to bude i zpestření pro diváky, kteří uvidí své oblíbené tváře netradičně v jiných pořadech,“ říká ředitelka news production CNN Prima NEWS Eliška Čeřovská.

Markéta Fialová tak dostala nabídku, která se prý neodmítá

„Když můžu, ráda pomůžu. Klára bude mít dovolenou a nabídka ,záskokuʻ v HLAVNÍCH ZPRÁVÁCH s Karlem za moderátorským stolem mě samozřejmě potěšila. Počítali jsme to a budeme spolu moderovat po více než sedmi letech,“ říká Markéta Fialová, která se s Karlem Voříškem zná už dlouhá léta. Jejich vztah dávno není jen pracovní, ale i přátelský.

„S Markétou Fialovou jsme dobří přátelé. Bavit jsme se nepřestali ani poté, co jsme oba pracovali v jiné televizi. Čas od času jsme zašli na kávu a byli jsme v kontaktu. Byl jsem proto moc rád, že se Markéta objevila u nás na CNN Prima NEWS, a ještě větší radost mám z toho, že si o prázdninách připomeneme naše společné moderování. Vše pod pečlivým dohledem Kláry, která nás bude sledovat z dovolené,“ vysvětluje s úsměvem Karel Voříšek. A potvrzuje to i jeho stálá moderátorská partnerka.

„Jsem ráda, že mě během mé dovolené nahradí právě Markéta. Jsem přesvědčená, že svěřuji ,svéhoʻ Káju do nejlepších rukou! Budu se na ně určitě dívat a nepochybuji o tom, že díky jejich dlouholeté předchozí spolupráci to bude pro oba hračka a fajn změna. Byť jen na chvíli,“ říká Klára Doležalová.

Markétu a Karla tak čeká několik společně odmoderovaných HLAVNÍCH ZPRÁV na Primě a CNN Prima NEWS. Diváci se na staronovou dvojici můžou těšit poprvé třetí červencový víkend, kdy společně ovládnou největší zpravodajské studio ve střední Evropě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak fungují vakcíny v době sílící pandemie? Čísla z nemocnic i ze světa mluví jasně

Pandemie nemoci COVID-19 je v České republice znovu na vzestupu. Data z nemocnic i ze světa však jasně ukazují, že se jedná především o epidemii neočkovaných, kteří tvoří drtivou většinu nových případů i hospitalizovaných. Na což ostatně upozornil i ministr zdravotnictví Vojtěch (za ANO). Britská studie navíc dokazuje, že pokud se očkovaný člověk nakazí, nešíří covid tolik jako neočkovaný jedinec.

Některé domácnosti čeká smrtící koktejl, říká k současné ekonomické situaci Nerudová

Některé domácnosti budou pít smrtící koktejl, okomentovala současnou ekonomickou situaci rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle ní byla dosavadní státní pomoc zčásti neefektivní a budoucí vláda se nachází v nezáviděníhodné situaci. O Nerudové se také často hovoří jako o možné kandidátce na prezidentku.

Bělorusko má už 821 politických vězňů, k mučení patří i úmyslné nakažení covidem

Autokrat Alexandr Lukašenko utahuje šrouby. V zemi denně přibývají političtí vězni, kteří musí snášet fyzický i psychický nátlak vyšetřovatelů. Režim třeba uvězněné nechává záměrně nakazit covidem. „Zatímco loni na podzim mělo Bělorusko asi 50 politických vězňů, aktuálně k 26. říjnu už jich je 821. A o stovkách dalších pravděpodobně nevíme,“ říká Sjarhej Smatryčenka z Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně.

Laboratoře za úterý odhalily 6274 případů koronaviru. Nemocnice se rychle zaplňují

Aktualizováno

V úterý v Česku přibylo 6 274 potvrzených případů koronaviru, téměř dvakrát více než před týdnem. Poprvé od dubna tak denní počet nově nakažených překonal hranici šesti tisíc. Opět se zvýšil počet hospitalizovaných, s covidem je v nemocnicích 1 146 lidí. V těžkém stavu je 166 pacientů, podobně jako v pondělí. Na 100 tisíc obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 246 nakažených, incidenční číslo se od úterý zvýšilo o 29.

Expertka: Lidé podléhají bludům, pak kamenují očkovací týmy. Neočkovaní se 100% nakazí

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Martiny Koziar Vašákové jsou v Česku nadále lokality, které jsou minimálně proočkované. Důvodem je šíření dezinformací, které dospělo až tak daleko, že lidé házeli na mobilní očkovací tým v Moravskoslezském kraji kamení. „Je to smutné, ale jsou lokality, kde lidé podléhají dezinformacím a bludům, že je vakcína škodlivá,“ posteskla si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama