reklama

Vezmu montérky a bavím se s lidmi, co jezdí s traktory, říká o svém létě Jurečka

Kdyby manželka řekla, že nechce, abych znovu kandidoval, nekandidoval bych, řekl v letním rozhovoru s Pavlínou Wolfovou v pořadu CNN Prima NEWS 360° Marian Jurečka, předseda opoziční KDU-ČSL. Letní speciál pořadu se s šéfy politických stran zaměří na politiku z jiného úhlu pohledu, a to s nadhledem.

reklama

Léto má Marian Jurečka spojené se žněmi a ježděním s kombajnem, původní profesí je totiž zemědělec. „Je to dobrý relax. I v dobách, kdy jsem byl ministr, jsem si našel alespoň jednou týdně čas sednout za volat traktoru nebo kombajnu. Jezdím s nimi od malička, a tak to bude i letos,“ řekl Jurečka. „Vezmu montérky a bavím se s normálními lidmi, co jezdí s traktory, a večer sedneme k pivu. Je to pro mě jiná komunikace, jiný svět,“ dodal. Za největší relax kromě práce v zemědělství označil i muziku, Jurečka aktivně hraje.

Politiku dle něj ani během letního volna nelze vytěsnit. „Nejde úplně vypnout telefon,“ řekl Jurečka. „Když se ale koná rodinná sešlost, snažím se debatám o politice vyhýbat. Mám toho za týden plné zuby,“ dodal. O svém soukromí také řekl, že kdyby ho manželka požádala, aby už do politiky nekandidoval, vyhověl by jí.

Koronavirová krize jako povodně

Období koronavirové krize srovnal Jurečka s povodněmi z roku 1997. „Jsem z Hané, ta byla přímo zasažena. Ta okamžitá rychlá sounáležitost někdy překvapila a stejné to bylo i nyní,“ řekl Jurečka.

K tématu

Debata se týkala i nadcházejících voleb. Pavlína Wolfová se totiž svého hosta zeptala, co by byl pro KDU-ČSL dobrý výsledek. „Máme 62 krajských zastupitelů, tady bychom chtěli posílit,“ odpověděl Jurečka ke krajským volbám. „Co se týče sněmovních voleb, přál bych si, abychom dokázali vytvořit lepší vládu, která se rozhodně nebude opírat o hlasy komunistů nebo SPD,“ dodal.

Jurečka bude v podzimních krajských volbách kandidovat v Olomouckém kraji. Stát se chce hejtmanem. „Nekumuluji funkce a jsem připraven dělat naplno jen práci hejtmana,“ řekl. V čele KDU-ČSL je od letošního roku, poslancem se stal v roce 2013 a v dalším roce usedl ve vládě na pozici ministra zemědělství.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama