videa

Výpis příspěvků ke štítku „videa“

Kubáček: Rakušan zariskoval, video ze šatny funguje. Celé je to přizdihráčské, namítá Kolář

Videa ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) fungují. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Starostové jsou podle něj v kritickém bodě. „Představte si, že jste v autě, kde je pět spolucestujících, a vy víte, že začnou vyskakovat, a je to hra na mrkanou, kdo vyskočí první. Rakušan prostě zariskoval,“ nechal se slyšet Kubáček.

Ruští žoldnéři se přiznali k vraždám dětí. Nejsou hloupí, zpochybňuje video na sítích expert

Po sociálních sítích se šíří video, na kterém se ruský žoldnéř údajně přiznává k zastřelení malé holčičky. Pravost podobných videí ale zpochybňuje bezpečnostní analytik Jiří Vojáček. „Musíme si uvědomit, že stejné prostředky uprostřed války relevantně používá i druhá strana. Dokud videa nebudou skutečně relevantně ověřená, bral bych je s rezervou,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Civilisty jsme v Buči nezabíjeli, videa jsou zmanipulovaná, tvrdí Kreml. Chce jednat

Ruské vedení v pondělí odmítlo obvinění vůči ruské armádě ze svévolného zabíjení civilistů ve městě Buča poblíž Kyjeva. Ministr zahraničí Sergej Lavrov tato obvinění dokládaná záběry, na nichž jsou vidět desítky zmasakrovaných civilistů, označil za „falešný útok“ na Moskvu a prohlásil, že jsou zinscenovaná. Podobně se vyjádřil i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který obvinění „kategoricky“ odmítl.

Tragické záběry z Buči po odsunu Rusů. Zavraždění civilisté leží v ulicích i masovém hrobu

Ukrajinské síly se radují. V sobotu náměstkyně ministra obrany Hana Maljarová na sociálních sítích informovala, že se podařilo od Rusů osvobodit Kyjevskou oblast. Radost však náhle střídá hrůza. Po odsunu ruských jednotek totiž na Ukrajince čeká jen zkáza a otřesný pohled. Příkladem za všechny je město Buča, ve kterém do hromadných hrobů uložili již 280 těl. Oběti leží i v ulicích, konečný počet dosud nebyl upřesněn. Tragické snímky nyní kolují po sociálních sítích.

Ukrajinský útok přímo v ruském Bělgorodu? Vybombardovali sklad ropy, tvrdí úřady

V západoruském městě Bělgorod, ležícím asi 30 až 40 kilometrů od ukrajinských hranic, ve čtvrtek vypukl požár ve skladu pohonných hmot. Podle gubernátora Bělgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova na sklad zaútočily dva vrtulníky ukrajinské armády, které v nízké výšce přeletěly hranice. Toto tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Ukrajinská strana útok nepotvrdila.