reklama

Policista v Kansasu zaklekl těhotnou Afroameričanku. Údajně bránila zatčení

Na sociálních sítích vzbudilo pozdvižení video, na kterém si policista v americkém Kansas City při zatýkání Afroameričanky klekl na její bedra. Podle informací zahraničních médií byla totiž těhotná. Podle policistů žena bránila zatčení jiného muže, a proto ji museli zpacifikovat. Zatčená skončila v péči lékařů.

reklama

Policejnímu zásahu podle záběrů na Twitteru přihlíželi i jiní lidé, z nichž některé policie zatkla, jelikož se s bezpečnostními složkami prali.

„Jste normální? Ona je těhotná,“ pokřikovala neznámá žena na policisty, když chtěla zabránit zásahu. „Ustupte, nebo půjdete do vězení,“ odvětili strážníci.

Pohledy na celý policejní zákrok se různí. Svědci události tvrdí, že byli policisté příliš brutální – naopak strážníci míní, že se snažili ženu nejprve zatknout vestoje a teprve poté, když kladla odpor, ji museli svalit na zem.

„Proč bylo nutné dávat té ženě pouta a zakleknout ji, když je devět měsíců těhotná? Jaké monstrum by to udělalo těhotné ženě?“ sdělila pro list Kansas City Star svědkyně Attorney Stacy Shawová, která video incidentu rozšířila na sociálních sítích.

„Chápeme emoce spojené s tím, když se něco takového děje s dětmi, těhotnými ženami nebo postiženými, naprosto to chápeme,“ řekl mluvčí kansaské policie Dave Jackson, podle kterého už byla těhotná žena propuštěna z nemocnice.

Mezitím se před radnicí v Kansas City shromáždily desítky protestujících, kteří na místě postavili stany. Říkají, že neodejdou, pokud nebude strážník, který těhotnou ženu zaklekl, vyhozen od policie.

K tématu

Tagy: protesty USA těhotná zakleknutí policie

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama