reklama

VIDEO: Vánočky, chlebíčky i pečené maso, to vše najdeme poházené v lese. Zvířata ale díky těmto "dobrým" skutkům mohou zemřít

Přikrmování volně žijící zvěře. Velmi oblíbená činnost laické veřejnosti a to především v zimních měsících. Často si ale neuvědomujeme, že můžeme zvíře i zabít. V minulém článku jsme vám poradili, jak přikrmovat ptactvo. Teď se zaměříme na lesní zvířata. Největším problémem je, že se lidé neinformují. A nosí do lesa vše, co je napadne. 

reklama

Přikrmování volně žijící zvěře. Naše velmi oblíbené činnosti a zejména v zimních měsících. Neuvědomujeme si ale, že hrajete zvíře i zabít. V minulém článku jsme vám poradili, jak  přikrmovat ptactvo . Teď se zaměřuje na lesní zvířata. Největším problémem je, že se lidé neinformují. Nos do lesa vše, co je napadne.

Nejhorší jsou měsíce kolem Vánoc. Veřejná poptávka v lese poházet chlebíčky, vánočky či cukroví. Jen v loňském roce záchranná stanice v Jinonicích zachraňovala překrmeného srnce a několik labutí. Labutě přežily, srnec bohužel ne.

Váš dobrý skutek, tak může skončit tragicky. Zvířata pak trpí průjmy, bolestmi a často umírají. Proto je vždy důležité kontaktovat myslivce . Ten vás řekne, co máte zvířatům nepřijatelné ai to, kam foodu umístit. Kontakty na někoho podle místa na internetu, ZDE

Co lesní zvířata, kteří:

  • Jadrná krmiva - semena jako jsou kaštany, žaludy, bukvice, oves, ječmen, pšenice, žito, kukuřice
  • Dužnatá krmiv a - krmná řepa, jablka, hrušky, jeřabiny
  • Objemová krmiva - jetel, seno, vojtěška, sušené větvičky stromů jako jsou duby, lípy, vrby apod.
  • Soli - důležité kuchyňské soli  v kuse, má pro někoho minerály

Nesmí ale nic, co je plesnivé moci co může nabobtnat při oblevě.

Další zásadou je, nepokládat jídlo k silnicím a lidským obydlím. Když už, tak do krmelců.

Myslivci a lesníci se starají o domácí zvířata a případy silných mrazů jim vozí kvalitní seno. Nemusíte se o volně žijící zvěř bát . Pokud už máte nutkání něco donést, tak seno, znovu ale nejlépe předat ho myslivci.

Další hlavní zprávy

Školství

Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga

Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga

Praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol se zřejmě obnoví od pondělí 26. dubna. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) řekl, že to v pondělí navrhne vládě. S obnovením praktické výuky od příštího týdne počítá i návrh mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. S otevřením školek chce ministerstvo školství v souladu s doporučeními epidemiologů podle Plagy počkat, až bude přibývat méně než 100 případů nakažených s COVID-19 na 100 tisíc obyvatel za sedm dnů. Situace v jednotlivých okresech se nyní liší, někde je výskyt nemoci i trojnásobný.

Absolutní skandál, kluby by se měly stydět. Představení Superligy pobouřilo i politiky
Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další
Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu
Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif
Další články
reklama
reklama