Přikrmování volně žijící zvěře. Velmi oblíbená činnost laické veřejnosti a to především v zimních měsících. Často si ale neuvědomujeme, že můžeme zvíře i zabít. V minulém článku jsme vám poradili, jak přikrmovat ptactvo. Teď se zaměříme na lesní zvířata. Největším problémem je, že se lidé neinformují. A nosí do lesa vše, co je napadne.
Přikrmování volně žijící zvěře. Naše velmi oblíbené činnosti a zejména v zimních měsících. Neuvědomujeme si ale, že hrajete zvíře i zabít. V minulém článku jsme vám poradili, jak přikrmovat ptactvo . Teď se zaměřuje na lesní zvířata. Největším problémem je, že se lidé neinformují. Nos do lesa vše, co je napadne.
Nejhorší jsou měsíce kolem Vánoc. Veřejná poptávka v lese poházet chlebíčky, vánočky či cukroví. Jen v loňském roce záchranná stanice v Jinonicích zachraňovala překrmeného srnce a několik labutí. Labutě přežily, srnec bohužel ne.
Váš dobrý skutek, tak může skončit tragicky. Zvířata pak trpí průjmy, bolestmi a často umírají. Proto je vždy důležité kontaktovat myslivce . Ten vás řekne, co máte zvířatům nepřijatelné ai to, kam foodu umístit. Kontakty na někoho podle místa na internetu, ZDE .
Co lesní zvířata, kteří:
- Jadrná krmiva - semena jako jsou kaštany, žaludy, bukvice, oves, ječmen, pšenice, žito, kukuřice
- Dužnatá krmiv a - krmná řepa, jablka, hrušky, jeřabiny
- Objemová krmiva - jetel, seno, vojtěška, sušené větvičky stromů jako jsou duby, lípy, vrby apod.
- Soli - důležité kuchyňské soli v kuse, má pro někoho minerály
Nesmí ale nic, co je plesnivé moci co může nabobtnat při oblevě.
Další zásadou je, nepokládat jídlo k silnicím a lidským obydlím. Když už, tak do krmelců.

Myslivci a lesníci se starají o domácí zvířata a případy silných mrazů jim vozí kvalitní seno. Nemusíte se o volně žijící zvěř bát . Pokud už máte nutkání něco donést, tak seno, znovu ale nejlépe předat ho myslivci.
Pokud chcete vidět své zvíře, nejlepší je zajít do jednoho ze zookoutků . Tam mají platené krmení zvířat, vaše dary ale pracovníci rádi předají.
