reklama

VIDEO: Vánočky, chlebíčky i pečené maso, to vše najdeme poházené v lese. Zvířata ale díky těmto "dobrým" skutkům mohou zemřít

Přikrmování volně žijící zvěře. Velmi oblíbená činnost laické veřejnosti a to především v zimních měsících. Často si ale neuvědomujeme, že můžeme zvíře i zabít. V minulém článku jsme vám poradili, jak přikrmovat ptactvo. Teď se zaměříme na lesní zvířata. Největším problémem je, že se lidé neinformují. A nosí do lesa vše, co je napadne. 

reklama

Přikrmování volně žijící zvěře. Naše velmi oblíbené činnosti a zejména v zimních měsících. Neuvědomujeme si ale, že hrajete zvíře i zabít. V minulém článku jsme vám poradili, jak  přikrmovat ptactvo . Teď se zaměřuje na lesní zvířata. Největším problémem je, že se lidé neinformují. Nos do lesa vše, co je napadne.

Nejhorší jsou měsíce kolem Vánoc. Veřejná poptávka v lese poházet chlebíčky, vánočky či cukroví. Jen v loňském roce záchranná stanice v Jinonicích zachraňovala překrmeného srnce a několik labutí. Labutě přežily, srnec bohužel ne.

Váš dobrý skutek, tak může skončit tragicky. Zvířata pak trpí průjmy, bolestmi a často umírají. Proto je vždy důležité kontaktovat myslivce . Ten vás řekne, co máte zvířatům nepřijatelné ai to, kam foodu umístit. Kontakty na někoho podle místa na internetu, ZDE

Co lesní zvířata, kteří:

  • Jadrná krmiva - semena jako jsou kaštany, žaludy, bukvice, oves, ječmen, pšenice, žito, kukuřice
  • Dužnatá krmiv a - krmná řepa, jablka, hrušky, jeřabiny
  • Objemová krmiva - jetel, seno, vojtěška, sušené větvičky stromů jako jsou duby, lípy, vrby apod.
  • Soli - důležité kuchyňské soli  v kuse, má pro někoho minerály

Nesmí ale nic, co je plesnivé moci co může nabobtnat při oblevě.

Další zásadou je, nepokládat jídlo k silnicím a lidským obydlím. Když už, tak do krmelců.

Myslivci a lesníci se starají o domácí zvířata a případy silných mrazů jim vozí kvalitní seno. Nemusíte se o volně žijící zvěř bát . Pokud už máte nutkání něco donést, tak seno, znovu ale nejlépe předat ho myslivci.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále
OH 2021

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Běžkyně Cimanouská český azyl nevyužije, zamíří do Polska. MOV případ Bělorusky vyšetřuje

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil formální vyšetřování případu běloruské běžkyně Krysciny Cimanouské, kterou podle jejího vyjádření nutilo vedení výpravy k odletu do vlasti. Sprinterka totiž kritizovala tamní režim i běloruské trenéry. MOV si vyžádal od běloruského olympijského výboru vysvětlení, které měl dostat do úterý. Cimanouská mezitím získala polské humanitární vízum a v nejbližších dnech by měla zamířit z Tokia do Varšavy. Podobnou nabídku jí dalo i Česko.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama