VIDEO: Zdrogovaný řidič na Příbramsku ujížděl policistům. Do akce musel i vrtulník

Až 160kilometrovou rychlostí ujížděl před policisty na Příbramsku řidič pod vlivem drog. Do jeho sledování se zapojil i vrtulník. V poutech nakonec kromě šoféra skončil i spolujezdec. Policie ho hledala kvůli krádežím.

Tři čtvrtě hodiny. Tak dlouho trvala úterní honička, kdy policisté na Příbramsku pronásledovali ujíždějící auto. Jeho řidič odmítal zastavit. Policisté si auta všimli, když projíždělo ve čtyři hodiny ráno Dobříší a nesvítilo, proto se ho rozhodli zastavit. Jenže řidič místo toho, aby zabrzdil, udělal pravý opak.

„I přes veškeré světelné, výstražné a zvukové signalizační zařízení nebo nápis STOP všechno tohle ignoroval a ujížděl směrem pryč, bylo to na dálnici D4,“ popsala CNN Prima NEWS mluvčí příbramských policistů Monika Schindlová.

Řidič si nejspíš myslel, že když sjede z dálnice, policisty setřese. Jenže i když místy ujížděl rychlostí okolo 160 kilometrů v hodině, nebylo mu to nic platné. Policisté si na pomoc přivolali vrtulník, který může hlídky navádět, i kdyby jim řidič náhodou ujel z dohledu.

„Tento agresivní řidič neváhal vytlačit hlídku, která se ho snažila předjet a zastavit, služební vozidlo skončilo v silničním příkopu. Protože ohrozil životy a zdraví lidí, další hlídka použila zbraň proti vozidlu, kdy střílela na pneumatiky,“ popsala Schindlová.

Policisté zatkli řidiče i spolujezdce

Auto ale stále ujíždělo dál. Bylo štěstí, že celá honička probíhala v noci, kdy byl provoz minimální. Řidič totiž projížděl i obydlenými ulicemi. Když vyjel mimo město, použili policisté zastavovací pás – i s proraženými pneumatikami řidič ještě ujel několik desítek metrů, než ho hlídky vytlačily a zastavily. Policisté pak v autě, které bylo kradené, objevili dva čtyřicetileté muže.

Následně se zjistilo, že řidič byl pod vlivem drog. Je tak velmi pravděpodobné, že ujíždějící řidič si teď volantu dlouho neužije, ve vězení totiž může strávit až šest let. Zajímavý byl pro policisty i jeho spolujezdec, na kterého byl vydán souhlas se zadržením.

„Dopouští se majetkové trestné činnosti, je to známá firma. Byl obviněn z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Od dubna do srpna má na svědomí šest odcizených kol, jeden pokus krádeže kola a vykradení bytu,“ uvedla Schindlová.

Svým jednáním způsobil škodu zhruba 140 tisíc korun, a protože kradl i v době nouzového stavu, může skončit za mřížemi až na osm let. Soud ho v úterý poslal do vazby. Šofér, který policistům ujížděl, je zatím vyšetřovaný na svobodě.

Tagy: