reklama

VIDEO: Zdrogovaný řidič na Příbramsku ujížděl policistům. Do akce musel i vrtulník

Až 160kilometrovou rychlostí ujížděl před policisty na Příbramsku řidič pod vlivem drog. Do jeho sledování se zapojil i vrtulník. V poutech nakonec kromě šoféra skončil i spolujezdec. Policie ho hledala kvůli krádežím.

reklama

Tři čtvrtě hodiny. Tak dlouho trvala úterní honička, kdy policisté na Příbramsku pronásledovali ujíždějící auto. Jeho řidič odmítal zastavit. Policisté si auta všimli, když projíždělo ve čtyři hodiny ráno Dobříší a nesvítilo, proto se ho rozhodli zastavit. Jenže řidič místo toho, aby zabrzdil, udělal pravý opak.

K tématu

„I přes veškeré světelné, výstražné a zvukové signalizační zařízení nebo nápis STOP všechno tohle ignoroval a ujížděl směrem pryč, bylo to na dálnici D4,“ popsala CNN Prima NEWS mluvčí příbramských policistů Monika Schindlová.

Řidič si nejspíš myslel, že když sjede z dálnice, policisty setřese. Jenže i když místy ujížděl rychlostí okolo 160 kilometrů v hodině, nebylo mu to nic platné. Policisté si na pomoc přivolali vrtulník, který může hlídky navádět, i kdyby jim řidič náhodou ujel z dohledu.

„Tento agresivní řidič neváhal vytlačit hlídku, která se ho snažila předjet a zastavit, služební vozidlo skončilo v silničním příkopu. Protože ohrozil životy a zdraví lidí, další hlídka použila zbraň proti vozidlu, kdy střílela na pneumatiky,“ popsala Schindlová.

Policisté zatkli řidiče i spolujezdce

Auto ale stále ujíždělo dál. Bylo štěstí, že celá honička probíhala v noci, kdy byl provoz minimální. Řidič totiž projížděl i obydlenými ulicemi. Když vyjel mimo město, použili policisté zastavovací pás – i s proraženými pneumatikami řidič ještě ujel několik desítek metrů, než ho hlídky vytlačily a zastavily. Policisté pak v autě, které bylo kradené, objevili dva čtyřicetileté muže.

Následně se zjistilo, že řidič byl pod vlivem drog. Je tak velmi pravděpodobné, že ujíždějící řidič si teď volantu dlouho neužije, ve vězení totiž může strávit až šest let. Zajímavý byl pro policisty i jeho spolujezdec, na kterého byl vydán souhlas se zadržením.

„Dopouští se majetkové trestné činnosti, je to známá firma. Byl obviněn z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Od dubna do srpna má na svědomí šest odcizených kol, jeden pokus krádeže kola a vykradení bytu,“ uvedla Schindlová.

K tématu

Svým jednáním způsobil škodu zhruba 140 tisíc korun, a protože kradl i v době nouzového stavu, může skončit za mřížemi až na osm let. Soud ho v úterý poslal do vazby. Šofér, který policistům ujížděl, je zatím vyšetřovaný na svobodě.

Tagy: Policie ČR honička Příbram

Další hlavní zprávy

Fotbal

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

Jan Hamáček

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Zatímco veřejnost i novináři poslední týdny volají po zveřejnění veškerých informací v souvislosti s koronavirem, na ministerstvu vnitra vznikla novela krizového zákona, která naopak navrhuje informace utajovat. A to ve chvíli, kdy by jejich zveřejněním mohlo dojít k ohrožení přípravy krizové situace nebo účinnosti krizových opatření. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) je i tak návrh odborníků v pořádku a věří mu.

reklama
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Dva policisty převezli po nedělní demonstraci do nemocnice. Organizátorovi hrozí milionová pokuta
Řeřicha prý nevyroste. První hoax o 5G sítích pochází od dánských studentek
Někdo přišel s tím matematickým modelem. Kdo je tajemný muž, o kterém mluvil Babiš?
reklama
reklama
Nejrizikovější akce. Nakazit se mohla půlka lidí, odsuzuje epidemiolog Smejkal demonstranty

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy
Další články
reklama
reklama