reklama

Vláda zaspala. Praha vzala situaci do vlastních rukou a založila web k očkování

Hlavní město Praha spustilo informační web k očkování proti koronaviru. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vláda zaspala a na sociálních sítích se ohledně vakcíny rozšiřují nejrůznější fake news a hoaxy. Na webu ockovani.praha.eu proto uvádí nejen informace o tom, jak se k vakcinaci zaregistrovat, ale zodpovídají i otázky ohledně celého procesu. Také tam lidé najdou bezplatnou informační linku.

reklama

„Zahajujeme první fázi infokampaně týkající se očkování. Ta je založená na webu, kde jsou informace o tom, jak se lidé mají zaregistrovat na očkování, jak to celé probíhá, a najdou tam i další informace kolem očkování například pro ty, kteří si chtějí ověřit, jestli je pravda to, co četli na sociálních sítích,“ uvedl v úterý Zdeněk Hřib (Piráti) s tím, že cílem je nabídnout všechny informace na jednom místě.

K tématu

„Z našeho pohledu vláda zaspala, po sítích se šíří nejrůznější fake news a hoaxy, které ovlivňují mínění, proto spouštíme tento web,“ dodal s odkazem na webovou stránku ockovani.praha.eu.

Vstupujeme do kritické fáze boje s pandemií, kdy vedle zdravotních rizik svádíme boj s dezinformacemi. Od začátku pandemie vláda podceňuje komunikaci s veřejností, občanům stále něco oznamuje, zakazuje, nařizuje, ale rozhodně nevysvětluje,“ dodal náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN).

Na webu lidé najdou informace o tom, jak se registrovat, o bezplatné informační lince, která byla zprovozněna pro ty, kteří si tolik nerozumí s počítači, dále jsou tam informace o aktuálním počtu očkovaných i mapa očkovacích center v Praze. Naleznou i informační videa, odpovědi na nejčastější otázky a část, která se týká vyvracení mýtů kolujících na sociálních sítích.

Praha podle Hřiba chystá i druhou fázi kampaně, která ale dává smysl až poté, kdy bude v Česku dostatek vakcín. „Bude snahou přesvědčit více lidí, aby se o vakcínu aktivně zajímali. Budeme se snažit navýšit počet lidí, kteří budou mít zájem o očkování jako takové,“ podotkl Hřib.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času

Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času

Tlak ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) byl poměrně vysoký a jeho odrážení jsem věnoval až příliš mnoho času, říká o svém konci v čele Nejvyššího státního zastupitelství Pavel Zeman. Ten na tiskové konferenci uvedl, že je sice zvyklý podobným půtkám čelit, ale tlak byl tak silný, že se nemohl plně věnovat svému úřadu. Benešová na Zemanův konec řekla, že jí jeho vysvětlení přijde „laciné“.

Cestování

Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek

Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek

Cestování do některých zemí střední Evropy bude od soboty 15. května umožněno očkovaným občanům, kteří dostali alespoň jednu dávku vakcíny, od níž uplynulo více než 21 dnů. Na tiskové konferenci to oznámil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Od července by pak měl platit celoevropský zelený certifikát – ten umožní za hranice očkovaným, testovaným i těm, kteří prodělali covid.

Elektrifikace jako mutace koronaviru? Do roku 2026 se nakazí až 48 milionů aut
Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
reklama
reklama
Josef Mašín na gestapu promluvil, dokazují nové unikátní nálezy z archivu

Historie

Domácí zpravodajství

Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama