reklama

Vlídný gentleman se specifickým humorem. Jak na Kleina vzpomínají kolegové z branže?

Fantastický režisér s lidským a empatickým přístupem, přítel i gentleman. I tak na Dušana Kleina vzpomínají jeho herečtí kolegové, které úmrtí velmi zasáhlo. V rozhovorech pro CNN Prima NEWS na něj zavzpomínaly herečky Denisa Nesvačilová, Markéta Hrubešová a Tereza Brodská. Filmový režisér a scenárista zemřel v neděli ve věku 82 let.

reklama

„Odešel mi přítel, odešel úžasný člověk, fantastický režisér a je mi z toho fakt strašně teskno, protože byl jeden z lidí, u kterých máte pocit, že tady budou pořád,“ vyprávěla v rozhovoru se CNN Prima NEWS herečka Tereza Brodská.

Brodská hrála v několika jeho filmech, ale i televizních inscenacích. Nejen proto ji smutná zpráva velmi zasáhla. „Děkuji mu za všechny ty krásný role. Za jeho laskavost, jak byl milý a empatický. Myslím, že mě měl rád a já jeho také. Byla jsem několikrát u něj doma a myslím, že nás spojovalo přátelství. Vždy, když jsme spolu začali natáčet něco nového, koupila jsem mu dýmku,“ popisovala Brodská.

Na Kleina bude vzpomínat s úsměvem na tváři. „Vybavuji si, že vždy, když mi nabízel roli, tak říkal: ‚Neboj, nebudeš tam zpívat,‘ protože věděl, že to neumím,“ řekla. Filmový režisér a scenárista zemřel po dlouhé nemoci v neděli ve věku 82 let.

Přeji mu, ať mu je v režisérském nebi hezky

Jeho odchod překvapil i herečku Markétu Hrubešovou. „Strašně mě to vzalo, rozhodně to byl jeden z nejmilejších, nejvlídnějších a nejpohodovějších a nejlidštějších režisérů, se kterými jsem kdy pracovala. Dělali jsme spolu čtyři filmy, spolupráce to byla vždy krásná a pohodová. Přesně věděl, co od herců chce a byl to milý a krásný člověk. Tak mu přeji, ať mu je hezky v tom režisérském nebi,“ vzkázala herečka Hrubešová.

Ve známém filmu Jak básníci čekají na zázrak, který Klein režíroval, si zahrála i Denisa Nesvačilová. Herečku můžete znát i z divácky úspěšného seriálu Slunečná. „Pro mě je to doživotně nezapomenutelný zážitek, protože to byl můj první český a velký film a hned taková kultovka (kultovní film, pozn. red.). Dušan mě provázel světem, který byl pro mě úplně nový, velmi citlivou, vřelou rukou,“ popsala natáčení Nesvačilová.

Nad herce se podle ní nepovyšoval, naopak s nimi trávil spoustu času. „Večer po natáčení jsme s ním seděli u skleničky vína a Dušan vyprávěl svoje překrásné historky. On mě vlastně objevil pro český film, jsem mu za to vděčná,“ pokračovala.

Odešla laskavost prvorepublikových mužů

„Měli jsme osobní vztah právě proto, že jsem byla mladá začínající holka, připravil mě do života. Když jsem se dozvěděla, že zemřel, musela jsem na chvíli zastavit v autě, zasáhlo mě to hodně. Uronila jsem pro něj nejednu slzu. Těžko se mi o tom mluví,“ dodala s tím, že zemřel obrovský gentleman, člověk s velkým srdcem a specifickým humorem. „Myslím, že s ním odešla ze světa i veliká laskavost prvorepublikových mužů,“ uzavřela Nesvačilová.

Smrt filmového režiséra Dušana Kleina v pondělí oznámil jeho syn David s tím, že poslední rozloučení proběhne jen v rodinném kruhu. V dětství Klein přežil Terezín, během své kariéry pak natočil i desítky detektivek, komedií i seriálů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník
Sněmovna

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat předlohu vládní novely, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Řešení pandemického zákonu zablokovala SPD

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze. Ráno se i na toto téma sešly výbory, schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES.

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

reklama