volba

Výpis příspěvků ke štítku „volba“

Jermanová: Je nutné respektovat Slováky. I Hitler vyhrál svobodné volby, opáčila Nerudová

Také nacisté se do úřadu dostali demokratickými volbami, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonomka Danuše Nerudová (za STAN) v reakci na slova europoslance Ivana Davida (SPD) a poslankyně Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) o respektování výhry slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Zákonodárkyně následně Nerudové vyčetla, že ohledně postoje hnutí ANO k válce na Ukrajině lže. Probuďte se, dodala směrem k bývalé kandidátce na prezidenta.

PŘEHLEDNĚ: Bartoš, nebo Gregorová? Piráti zvažují, koho podpoří ve volbě nového předsedy

Piráti si v lednu příštího roku zvolí nové vedení. Funkci předsedy bude obhajovat vicepremiér Ivan Bartoš, kterého však vyzve výrazná tvář strany – europoslankyně Markéta Gregorová. Půjde tak o střet dvou frakcí, přičemž Bartoš patří do té „provládní“ a Gregorová spíše do „renesančního“ křídla. Podporu nominace současného předsedy přislíbili Jan Lipavský, Olga Richterová či Zdeněk Hřib. Za Gregorovou stojí převážně zástupci levicovějšího křídla. Diskuse na pirátském fóru obsahuje mimo jiné poměrně ostrou kritiku vůči oběma kandidátům.

Patová situace nemocnic v Gaze: Evakuace by byla rozsudkem smrti, vpád Izraele je nespasí

Nemocnice v Gaze čelí nemožné „volbě“. Izrael 21 zdravotních zařízení vyzval k tomu, aby se evakuovala na jih města – do pomyslného bezpečí. Světová zdravotnická organizace (WHO) však přišla s jasným varováním: Přesun zhruba dvou tisíc vážně nemocných pacientů do jiných nemocnic, které už nyní nemají kapacitu, představuje rozsudek smrti. A varianta setrvat? Tragický náhled do možné budoucnosti přinesl úterní dopad rakety na nemocnici Al-Ahlí. V případě, že by se útoku zdravotní zařízení vyhnula, dožene je nedostatek pitné vody, léků a pracovních sil.

Česká televize bude mít nového šéfa. Souček porazil Dvořáka ve třetím kole

Novým generálním ředitelem České televize byl ve středu ve třetím kole zvolen ředitel brněnského studia ČT Jan Souček. S 11 získanými hlasy porazil dosavadního šéfa ČT Petra Dvořáka. Výsledky vyhlásil předseda volební komise Ladislav Mrklas. Souček se funkce ujme 1. října, kdy Dvořákovi vyprší druhé funkční období. Mandát je šestiletý. Veřejnoprávní televize hospodaří zhruba ze sedmimiliardovým rozpočtem.

Plánuje papež František odstoupení? Jmenuje mladé kardinály pro volební konkláve

Indicie k brzkému odstoupení papeže Františka sílí. Tou nejnovější je jmenování 21 kardinálů, které se má uskutečnit 27. srpna. Tedy v době, kdy se veřejný život ve Vatikánu i v Itálii téměř zastaví kvůli dovoleným. Pozorovatelé mají podezření, že papež spěchá nebo má alespoň dobrý důvod zvýšit počet členů kolegia, které bude volit jeho nástupce.

Lidovci si na víkendovém sjezdu zvolí předsedu strany. Obhájí Jurečka svůj post?

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka bude na víkendovém sjezdu v Ostravě obhajovat post šéfa KDU-ČSL. Zatím nemá protikandidáta. Křeslo prvního místopředsedy chce obhájit senátorka Šárka Jelínková. O tento post ale usiluje i poslanec Jan Bartošek. Na řadové místopředsedy má nominace pět lidí. Lidovci si zvolí nové vedení po více než dvou letech.