CNN Prima News výběrové řízení

výběrové řízení

Výpis příspěvků ke štítku „výběrové řízení“

Česká pošta od listopadu zdraží. Ministerstvo vnitra vypsalo tendr na nového šéfa

3. října 2022 15:33

Česká pošta od příštího měsíce zdraží posílání dopisů, balíků i poštovních poukázek. Doručení obyčejného dopisu podraží o dvě koruny na 21 korun, prioritní psaní doručované do druhého dne pak vyjde na 28 namísto 26 korun. Od příštího roku roku by poštu měl vést nový ředitel, ministerstvo vnitra v pondělí vypsalo výběrové řízení.

Spor kvůli inzerátu pokračuje. Babiš se Bartošovi vysmál, šéf Pirátů teď ostře reagoval

21. července 2022 12:05

Na ministerstvu pro místní rozvoj na rozdíl od Andreje Babiše postupujeme podle zákona a na místo ředitele odboru vybíráme člověka přes výběrové řízení, hájí šéf resortu Ivan Bartoš (Piráti) inzerát, který před týdnem sdílel i na svém Facebooku. V něm shání „někoho šikovného, kdo by pomohl vyřešit krizi bydlení“. Expremiér se inzerátu vysmál, podle Bartoše je to ale Babišova „typicky hysterická reakce“, když se pirátský ministr snaží napravit „osm let šlendriánu“.

Konec šikany lidí i firem? Budoucí šéf „berňáku“ má podle Stanjury obnovit jejich důvěru

30. května 2022 16:16

Příští šéf Finanční správy má změnit přístup berních úřadů, stát jejich prostřednictvím nemá šikanovat občany a firmy, uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) pro CNN Prima NEWS. Jeho resort chce výběrové řízení na nového generálního ředitele Generálního finančního ředitelství vypsat nejpozději do září, ale až po změně zákona.

Gazdík odvolal šéfku Cermatu. Jsem dlouhodobě nespokojený s jejím řízením, prohlásil

24. května 2022 10:33

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal z funkce ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Rozhodl se tak kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, její pomalosti a neefektivitě hospodaření. Kontrola ministerstva financí podle něj zjistila v Cermatu závažné nedostatky. Ministr to v úterý řekl novinářům. Podle Kleňhové nejsou některé publikované informace o fungování Cermatu pravdivé.

Chcete k elitní jednotce? Zkuste chrudimské výsadkáře, výběrové řízení je však peklo

16. března 2022 00:52

Pot šetří krev. To je heslo chrudimských výsadkářů, které se dá přeložit jako: těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Zkrátka na tréninku musíte nechat všechno, abyste v boji neztratili nic a nikoho. To platí i pro výběrové řízení k 5. komandu aktivních záloh. Při něm si mnozí uchazeči sáhnou na dno svých sil. Někteří neuspějí a není jich málo, stejně jako v zatím posledním turnusu.

Kdo nahradí Arenbergera? Do čela vinohradské nemocnice se možná vrátí její exředitel

13. března 2022 06:31

V úterý 15. března vyprší termín pro přihlášky do výběrového řízení na uvolněnou pozici ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Na post po bývalém ministru zdravotnictví Petru Arenbergerovi se hlásí několik kandidátů, mezi nimiž jsou i lidé, kteří zkušenosti s vedením velké nemocnice mají. Dokonce i té vinohradské.

Rakušan měl pro Kolín najímat blízké právníky bez soutěže, Chcípl PES ho žene k soudu

18. února 2022 11:38

Ministr vnitra a 1. vicepremiér Vít Rakušan (STAN) měl podle informací MF Dnes zajistit právní služby pro kolínskou radnici u svých známých, a to bez výběrového řízení. Kvůli tomu na něj již v minulém týdnu podalo trestní oznámení hnutí Otevřeme Česko –⁠ Chcípl PES, které stojí za aktuálními demonstracemi proti vládě.

Zemětřesení v čele Českých drah. Bednárik rezignoval, skončili i dva místopředsedové

15. února 2022 11:08
Aktualizováno

Dosavadní šéf Českých drah Ivan Bednárik ve funkci skončil. Při úterním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus. V představenstvu v úterý skončili také jeho místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec, novou členkou vedení se stala šéfka DVI, dcery ČD, Blanka Havelková. Dozorčí rada zvolila svým předsedou ekonoma Miroslava Zámečníka.

Skopeček zpražil vládu za nákup BMW pro policii. Co mu vzkázala Schillerová?

30. října 2021 20:28

Spory poslance Jana Skopečka (ODS) a ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) se přesunuly z nedělní Partie na sociální sítě. Skopeček ministryni na Twitteru vzkázal, kde by si představoval, že by vláda mohla více šetřit. Konkrétně narážel na nákup 70 aut značky BMW pro policii. „Doporučuji panu Skopečkovi ověřit si na policii okolnosti výběrového řízení. Tak jako já. Pokud mu tedy jde o ně, a nikoliv o matení veřejnosti,“ reagovala Schillerová na dotaz CNN Prima NEWS.