reklama
CNN Prima News výběrové řízení

výběrové řízení

Výpis příspěvků ke štítku „výběrové řízení“

Skopeček zpražil vládu za nákup BMW pro policii. Co mu vzkázala Schillerová?

30. října 2021 20:28

Spory poslance Jana Skopečka (ODS) a ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) se přesunuly z nedělní Partie na sociální sítě. Skopeček ministryni na Twitteru vzkázal, kde by si představoval, že by vláda mohla více šetřit. Konkrétně narážel na nákup 70 aut značky BMW pro policii. „Doporučuji panu Skopečkovi ověřit si na policii okolnosti výběrového řízení. Tak jako já. Pokud mu tedy jde o ně, a nikoliv o matení veřejnosti,“ reagovala Schillerová na dotaz CNN Prima NEWS.

Policie prověřuje miliardové obchody státního Čepra s Agrofertem. Byly bez tendru

10. února 2021 17:20

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřují zakázky, za které státní firma Čepro poslala od roku 2017 zhruba pět miliard korun společnosti Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). Informoval o tom ve středu server Aktuálně.cz. Čepro na zakázky nevypsalo veřejná výběrová řízení, pochybení ale odmítá. Tvrdí, že stojí mimo zákon o veřejných zakázkách. Agrofert je dodavatelem biosložek, které se přimíchávají do nafty.

Havlíček: Čínu jako dodavatele Dukovan vylučují všechny politické strany, Rusko nikoli

27. ledna 2021 21:33

Čína je pro všechny politické strany nepředstavitelným hlavním dodavatelem jaderného bloku v Dukovanech, řekl po středečním jednání s předsedy opozičních stran ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Vyloučení Číny z tendru je tak podle něj velmi pravděpodobné. Havlíček ve středu jednal i se zástupci zaměstnavatelů a odborů. Ti žádají pozvání všech zájemců, což by podle nich snížilo cenu.

Mlsna: Přebírám úřad po aférách, které mohly srazit jeho důvěryhodnost

26. listopadu 2020 10:21

Mé vítězství na post šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) bylo transparentní, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS současný náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. Ten má v čele antimonopolního úřadu nahradit po 11 letech Petra Rafaje. Mlsnovo zvolení ale mnozí považují za podivné, protože média o jeho vítězství informovala ještě před výběrovým řízením. Mlsna se také jako jediný z kandidátů setkal s prezidentem Milošem Zemanem, který šéfa ÚOHS jmenuje.

Příštím šéfem antimonopolního úřadu by měl být náměstek ministra vnitra Petr Mlsna

23. listopadu 2020 15:10

Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) má být náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. Vláda navrhne jeho jmenování prezidentovi Miloši Zemanovi, schválila to na pondělním zasedání. Informaci potvrdil sám Mlsna. Pokud jej hlava státu jmenuje, Mlsna nastoupí do úřadu 2. prosince. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl na tiskové konferenci po jednání kabinetu.

Chcete sloužit princi Williamovi a vévodkyni Kate? Nabízejí podprůměrných 48 tisíc korun

27. října 2020 22:47

Princ William a jeho manželka Kate vypsali „výběrové řízení“ na komornici či komorníka. A to oficiálně, na stránkách královského paláce. Uzávěrka podání přihlášek je sedmého listopadu letošního roku. Podle deníku Mirror však uchazeči nemají očekávat „královský plat“. Ten měsíční činí v přepočtu 48 tisíc korun.

reklama