CNN Prima News výlety po Česku

výlety po Česku

Výpis příspěvků ke štítku „výlety po Česku“

Startuje nový pořad Prima Česko. Nabídne tipy na výlety a ukáže nejkrásnější místa země

29. března 2022 14:12

Česku se přezdívá srdce Evropy a jen málokomu tato krásná země nepřirostla k srdci. A i když se Česko neřadí k těm největším zemím světa, vidět na vlastní oči všechny přírodní krásy a kulturní i historické památky by byl pro jednoho člověka nadlidský výkon. Reportéři CNN Prima NEWS to ale budou každou neděli dělat za vás. A nadělí vám i úžasné tipy na výlety, které nadchnou celou rodinu. Prima Česko startuje už tuto neděli 3. dubna v 8:25.

Navštivte zámek Dobříš a užijte si jeho zimní kouzlo

19. listopadu 2021 09:00

Navštivte středočeský zámek Dobříš v zimě. Nebojte se, je otevřený právě pro milovníky nevšedních zážitků. Kromě tradiční expozice zámeckého zařízení zde naleznete i muzeum města Dobříše, část sbírek městského muzea i Muzeum hraček. V zimě budete moci navíc obdivovat zámecký park, sice skrytý pod sněhem, ale o to kouzelnější.

Nechte se zlákat na romantickou procházku Průhonickým parkem

5. listopadu 2021 19:00

Šatičky a lodičky pomalu vyměňujeme za kabáty a kozačky, ale to neznamená, že bychom měli zůstat schovaní doma. Pohyb a čerstvý vzduch jsou na místě i teď na podzim. Dopřejte tělu i duši dávku zdravého dopingu v podobě romantické procházky v krásném a rozlehlém parku kousek od Prahy. Překvapí vás rozmanitostí, nádherným zámkem i vodními prvky. Dominantou je krásný kostel Narození Panny Marie.

Do Pekárny klidně vyrazte v zimě, je tam i v letním období jako v lednici

21. října 2021 17:30

Nezveme vás na chleba ani pizzu, ale do jeskyně. Pekárna dostala svůj název podle tvaru hlavního vchodu, který připomíná pekařskou pec. Jedná se o zajímavý jeskynní útvar, kde se dochovalo množství stop po pravěkých lidech. Snadný přístup s dostatkem denního světla až na její přístupný konec vám umožní si ji pohodlně prohlédnout i bez baterky. Přístupná je pohodlně pěšky, vhodná je i pro rodiny s dětmi a kočárky nebo se tam můžete vypravit na kole.

Vydejte se Posázavskou stezkou pěšky, vlakem nebo na kole

20. října 2021 17:00

Posázavská stezka vede romantickou krajinou v údolí řeky Sázavy. Trasa je určena pro pěší a zdatné cyklisty. Vydat se můžete po červeně značené turistické stezce nebo zelené. Terén je převážně rovinatý, občas ho střídá stoupání či klesání a také schody.

Vzhůru na podzimní výlet! Navštivte Geopark Podbeskydí

8. října 2021 12:00

Geopark Podbeskydí je přírodní a historicky cenné území v Moravskoslezském kraji. Území geoparku se částečně překrývá s územím Chráněné krajinné oblasti Beskyd a Poodří. Přestože geopark nemá statut chráněného území, naleznete zde nespočet zajímavostí z přírodních krás, antropologie a archeologie, hrady i zámky.

Oslavte Mezinárodní den cyklistiky stylově

1. října 2021 12:00

Před námi je první říjnový víkend a jistě řada z vás uvažuje, kam byste se mohli vydat, co byste mohli zajímavého prožít. Máme pro vás tip na výlet, který by se mohl líbit nejen fanouškům Cyklistky od Poncarové. Vzhledem k tomu, že je 1. říjen Světový den cyklistiky a mezi námi je téměř každý druhý Čech cyklista, máme pro vás tip na jeden tematický výlet. A pokud chcete, vyrazit na něj můžete právě na kolech.

Navštivte jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě

30. září 2021 17:00

Pivovarské muzeum v Plzni je největším muzeem svého druhu v České republice a jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě. Vzniklo v roce 1959 v jednom z právovárečných domů v historickém centru města, v místě, kterému se říkávalo „V Koutě“. Vstup do muzea je totiž takřka v rohu dvou na sebe kolmých ulic, Veleslavínovy a Perlové, a také v blízkosti náměstí a městských hradeb. Expozice se zaměřuje na historii pivovarnictví v Plzni, pohostinství a českou pivní kulturu.