CNN Prima News vyučování

vyučování

Výpis příspěvků ke štítku „vyučování“

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

20. října 2021 11:51

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Bylo to jako jít znovu do první třídy, říkají děti o neobvyklém začátku školního roku

1. září 2021 10:25

Je 1. září, dlouho očekávaný den. Dá se jen těžko rozpoznat, kdo se na začátek nového školního roku těšil víc. Zda děti, nebo jejich rodiče. Nakládám své tři ratolesti do auta a vezu do jejich školy v Teplicích. V naději, že v lavicích tentokrát vydrží celý rok a nebudeme je mít třeba hned po volbách zase na krku na on-line výuce.

Na antigenní testy nemáme čas, musíme učit, shodují se pedagogové

7. prosince 2020 23:55

Učitelé o antigenní testy na koronavirus v drtivé většině nemají zájem. Řada odběrových míst totiž funguje v době, kdy musejí vyučovat. Část z nich se také odmítá nechat testovat v případě, že oni sami ani nikdo z jejich okolí nemá příznaky. Přednostní testování učitelů začalo v pátek a pokračovat by mělo do 18. prosince.

Znovuzavření škol? Nové studie varují před nakaženými dětmi bez příznaků

1. září 2020 05:41

Když se před několika měsíci začala uvolňovat protiepidemická opatření, málokdo věřil tomu, že se to obejde bez opětovného nárůstu počtu nakažených novým typem koronaviru. Nyní ale stojíme možná před největším rozhodnutím od doby, kdy virus SARS-CoV-2 dorazil do Evropy. Jen pár dní před začátkem nového školního roku se totiž objevily nové vědecké studie, z nichž vyplývá, že poměrně vysoký podíl dětí a mladistvých může nákazu přenášet, aniž by si vůbec něčeho všimli.

První školy dostaly manuál k provozu za epidemie koronaviru

18. srpna 2020 08:10

V noci na úterý dostali první ředitelé škol v Česku do rukou manuál k provozu za epidemie koronaviru. Do začátku školního roku zbývají dva týdny. Materiál určuje jak hygienická opatření, tak i například pokyny pro pomoc dětem s překonáním mezer ve vzdělání kvůli uzavření škol v minulém školním roce.