CNN Prima News vzdělávání

vzdělávání

Výpis příspěvků ke štítku „vzdělávání“

Konec školní turistiky? Gazdík chce zpřísnit podmínky pro zápisy na základní školy

22. května 2022 06:02

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) uvažuje o úpravě kritérií pro zápisy na základní školy. Podle něho by se mohla začít zohledňovat doba trvalého bydliště u spádových škol. Gazdík je přesvědčen, že by takové opatření zabránilo účelovému přehlašování dětí na adresu podle toho, do jaké školy chce rodič svého potomka dostat. Jenže podle některých odborníků by to mělo své negativní dopady.

Musíme změnit obsah vzdělávání, maturity i přijímací zkoušky, shodli se Gazdík se Zemanem

18. května 2022 19:47

Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se shodli, že je nutná redukce obsahu vzdělávání, změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné je celoživotní vzdělávání. Gazdík na setkání prezidenta dále informoval o záměrech vlády ve školství. Vyjasňovali si návrh, aby byl druhý cizí jazyk v základních školách jen volitelný. Shodli se také v tom, že 17. června dojde ke jmenování dalších 84 profesorů a profesorek.

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

20. září 2021 20:34

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Učíme dál jako před koronou. Rapující pedagogové bojují proti covidu a boří internet

7. listopadu 2020 12:17

Sbor učitelů ze ZŠ Parník v České Třebové se rozhodli zvednout náladu sobě i svým kolegům, kteří už téměř měsíc vzdělávají žáky na dálku. Přezpívali známou píseň Forever Young (Navždy mlád), která pochází od skupiny Alphaville. Českotřebovští si však vzali na paškál verzi Karla Gotta a německého rapera Bushida, Für immer jung.

Paní učitelko, promiňte, nemám data. Školáci se omlouvají z on-line vyučování

15. října 2020 06:43

Distanční vzdělávání na základních školách může znamenat pořádný průšvih. Vyplývá to z dosavadních zkušeností středních škol. Tam se totiž začínají množit případy, kdy rodiče své děti omlouvají z on-line výuky kvůli nedostatku dat. Mobilní operátoři tvrdí, že lze využít zvýhodnění nabídky datových tarifů. Rodiče mají o pomoc požádat samotné školy nebo neziskové organizace.

Koronakrize uspíší digitalizaci. Uspěje ten, kdo se odstřihne od starých pořádků

21. května 2020 07:00

Když do České republiky vstoupila epidemie koronaviru, mnoho firem, domácností, ale i škol se muselo přepnout do on-line módu. Češi najednou zjistili, že přes internet lze fungovat celkem obstojně. Digitalizace je podle názoru řady odborníků příležitostí, jak se se současnou krizí vypořádat. Svítá i naděje, že potřebu převést se do elektronického světa pochopí i veřejná správa.

Jak bavit a učit děti doma: Josef Somr jako bobr a Martha Issová jako vlaštovka v příbězích, které se skutečně staly

27. března 2020 06:30

„Ahoj děti! Budu vám vyprávět příběh o našem slavném rodu a taky trochu o tom, jak jsem se jako malý ztratil a poprvé se setkal s lidmi.“ Tak začíná vyprávění bobra Břetislava, kterému propůjčil hlas herec Josef Somr. Příběh, který se skutečně stal a za kterým stojí Záchranná stanice živočichů Plzeň, vás provede nejen dějinami populace bobrů u nás, ale také vás seznámí s pojmy jako „bobří nora“, „bobří hrad“ a přiblíží, jak důležití bobři pro naše ekosystémy jsou.

Homosexualita – nemoc, kterou je třeba léčit, učí dodnes ve vietnamských školách

4. března 2020 19:30

Ve Vietnamu se stále traduje, že je homosexualita nemoc nebo psychická porucha. Většinou tento názor předává neinformovaná starší generace. A nejen v domácnostech. Podobná tvrzení používají i učitelé při výuce ve školách. Upozorňuje lidskoprávní organizace Human Right Watch (HRW). V sedmdesátých letech se tato „nemoc“ dokonce léčila elektrošoky.