reklama
CNN Prima News vzdělávání

vzdělávání

Výpis příspěvků ke štítku „vzdělávání“

Paní učitelko, promiňte, nemám data. Školáci se omlouvají z on-line vyučování

Distanční vzdělávání na základních školách může znamenat pořádný průšvih. Vyplývá to z dosavadních zkušeností středních škol. Tam se totiž začínají množit případy, kdy rodiče své děti omlouvají z on-line výuky kvůli nedostatku dat. Mobilní operátoři tvrdí, že lze využít zvýhodnění nabídky datových tarifů. Rodiče mají o pomoc požádat samotné školy nebo neziskové organizace.

Koronakrize uspíší digitalizaci. Uspěje ten, kdo se odstřihne od starých pořádků

Když do České republiky vstoupila epidemie koronaviru, mnoho firem, domácností, ale i škol se muselo přepnout do on-line módu. Češi najednou zjistili, že přes internet lze fungovat celkem obstojně. Digitalizace je podle názoru řady odborníků příležitostí, jak se se současnou krizí vypořádat. Svítá i naděje, že potřebu převést se do elektronického světa pochopí i veřejná správa.

Jak bavit a učit děti doma: Josef Somr jako bobr a Martha Issová jako vlaštovka v příbězích, které se skutečně staly

„Ahoj děti! Budu vám vyprávět příběh o našem slavném rodu a taky trochu o tom, jak jsem se jako malý ztratil a poprvé se setkal s lidmi.“ Tak začíná vyprávění bobra Břetislava, kterému propůjčil hlas herec Josef Somr. Příběh, který se skutečně stal a za kterým stojí Záchranná stanice živočichů Plzeň, vás provede nejen dějinami populace bobrů u nás, ale také vás seznámí s pojmy jako „bobří nora“, „bobří hrad“ a přiblíží, jak důležití bobři pro naše ekosystémy jsou.

reklama