CNN Prima News vzdělávání

vzdělávání

Výpis příspěvků ke štítku „vzdělávání“

Kontroverzní metody na kurzech plavání? Děti pořád plakaly, líčí účastnice. Škola se brání

Potopit miminko na kurzu plavání bez upozornění, a to i opakovaně navzdory pláči? Metody, které dle nespokojených klientů praktikuje plavecká škola Plaváček, jsou podle mnohých kontroverzní. Redakci CNN Prima NEWS se několik maminek, které si z kurzu odnesly špatné dojmy, ozvalo. Najde se však také řada spokojených klientů, kteří si přístup školy pochvalují. Proti nařčení se brání i zakladatelka školy Blanka Kolářová Sudíková. Podle odborníků i dalších provozovatelů plaveckých škol je vždy zásadní, aby si rodič kurzy prověřil a dopředu zjistil, zda mu přístup lektorů bude vyhovovat.

Vsetín zakázal mobily na školách: Není to omezování práv, tvrdí inspekce. Rodiče se bouří

Žáci vsetínských základních škol zřizovaných městem u sebe od září nebudou moci mít v době vyučování mobilní telefony. Rozhodli o tom vsetínští radní a uložili ředitelům škol, aby to zabezpečili prostřednictvím školních řádů. Město o letních prázdninách pořizuje do škol speciální boxy, do kterých si žáci budou moci své mobily bezpečně uložit, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Jana Raszková. Některým rodičům ve Vsetíně se však rozhodnutí města nelíbí.

Zrušme víceletá gymnázia, žádá poslankyně ANO. Nesmysl, nikoho netrestejme, odmítá koalice

Hnutí ANO oživuje „školský evergreen“. Podle poslankyně Jany Berkovcové, která je zároveň stínovou ministryní školství hnutí ANO, by se měla v Praze zrušit víceletá gymnázia a přetvořit je na čtyřletá. Myslí si, že by se tak vyřešil přetlak na střední školy v hlavním městě. Koaliční politici včetně ministra školství jsou ale striktně proti. Berkovcová podle nich nabízí nefunkční řešení.

Linka bezpečí funguje déle než čtvrt století: Digitální svět dětem umí škodit i pomáhat

Jak se žije dětem v digitální době? Mohou jim moderní vymoženosti, jakými jsou chytré telefony, tablety či virtuální realita, pomoci v případě nesnází? Nebo naopak spíše škodí? A jak v současné době mohou dospělí plnit roli rodičů, je vůbec možné udržet krok se stále rychleji dospívajícími dětmi? Spousta otázek, na které se mnohdy jen těžko hledají odpovědi. V dalším díle pořadu ITN ONAIR si moderátor Tomáš Hauptvogel povídal s Kateřinou Liškovou, vedoucí odborných služeb Linky bezpečí. Ta má za více než 25 let dlouhou praxi jasno — komunikace je základ. A když je těžké mluvit, může pomoci se z problému vypsat. Třeba na k tomu určeném chatu.

Absurdita. Dostat se na školu ve Francii nebo Německu je jednodušší než do Prahy, líčí rodiče

Nedostatečné kapacity na středních školách vyhánějí do zahraničí mladé české premianty. Ukazuje se, že je někdy paradoxně jednodušší se dostat právě na prestižní lyceum ve Francii či Německu než na gymnázium v Praze. A to včetně získání studijního stipendia. „Což je absurdní. Děti pak nemají šanci se pořádně rozvinout,“ řekla redakci CNN Prima NEWS Markéta Valášková, matka jednoho z „neúspěšných talentů“, kterému se ale poštěstilo v Mnichově.

Začíná nová éra IT, je to sexy obor, říká spoluzakladatel ITnetwork, David Jančík

IT oblast — směr, jímž se ve své kariéře rozhodli ubrat už mnozí. Vyplatil se jim krok do neznáma a co odvážné nováčky v oboru čeká? O tom se v pořadu ITN ONAIR rozpovídal spoluzakladatel největší české IT akademie ITnetwork, David Jančík. Jak říká, pro odstartování úspěšné pracovní dráhy IT specialisty není třeba žádné zvláštní vybavení, je ovšem nutné znát alespoň základy práce na počítači či anglického jazyka. Rekvalifikační kurzy trvají od čtyř do šesti měsíců, kdo jimi projde, má velkou šanci na solidní uplatnění v oboru, který má podle Davida Jančíka mimořádně slibnou budoucnost.

Nahradí AI IT specialisty? Zatím ne, myslí si programátor: Je nedokonalá a drahá

Žijeme v době chytrých technologií. Denně komunikujeme s řadou pomocníků, kteří nám hlídají zdraví, kalendář v práci či chod domácnosti. To se ovšem neděje samo od sebe. K tomu, aby moderní vychytávky fungovaly, je třeba lidí, kteří je naprogramují k naprosté spolehlivosti. Po IT specialistech je na trhu stále hlad, aktuálně patří k nejlukrativnějším pracovním pozicím. Jaký je ovšem výhled do budoucna, budou stále žádaní a neohrozí je fenomén, jakým je umělá inteligence?

Úspěch v IT branži? Sbírejte zkušenosti a hledejte díru na trhu, radí odborník

O tom, že začít kariéru v IT oblasti lze díky rekvalifikačním kurzům v každém věku, už jsme psali. Co je ale potřeba, aby člověk takzvaně prorazil a stal se skutečně žádaným IT specialistou? Podle Jindřicha Mácy, IT specialisty, který stál u vzniku ITnetwork, je zásadní sbírat zkušenosti, hledat příležitosti a konkrétní disciplíny, kterým se věnuje jen málokdo, a přitom všem být stále otevřený novým příležitostem.

Firemní vzdělávání není jen klišé. Expert radí, jak upoutat pozornost zaměstnanců

Každý výjimečný příběh začíná odhodláním a vášní, a tak je tomu i v případě Valéra Dzvonika, expertního trenéra a development specialisty v O₂. Jeho vášní je vzdělávání. Vystudoval andragogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, absolvoval zahraniční studijní i pracovní stáže a již více než 10 let vede rozvojové kurzy pro zaměstnance, na které se stojí „fronta“.

Dokonalou paměť může mít každý. Jak vycvičit mozek, aby si uchoval úplně cokoliv?

Nakladatelství Grada vydalo knihu Dokonalá paměť, jejímiž autory jsou Jakub Pok a Lucie Poková. O významu paměti hovoříme s Jakubem Pokem, který na otázku, proč se do psaní pustil, říká, že měl pocit, že na trhu chybí kniha, která by ukázala reálné použití paměťových technik v praxi na opravdu praktických příkladech. Už 14 let vede Školu paměti, na níž často dostával od účastníků kurzů řadu dotazů. I to bylo inspirací, aby své zkušenosti vydal knižně a přiblížil širší veřejnosti.