Z umyvadla nám tekly exkrementy, zlobí se lidé z Týna nad Vltavou. O příčině mají jasno

Škody po povodních v Týně nad Vltavou

Obyvatelé Týna nad Vltavou stále likvidují škody, které jim před necelým týdnem způsobila blesková povodeň. Domy jsou podmáčené, mají zničené zdi a podlahy. Podle místních je ve městě nevyhovující kanalizace, kvůli čemuž jim během povodně tekly exkrementy z umyvadel.

Týn nad Vltavou zasáhla v noci 29. června blesková povodeň. Voda sahala do výšky několika desítek centimetrů. „Omítka, fasáda, celý pokoj promočený. Bohužel musím říct, že nám exkrementy tekly dřezem a umyvadlem. Kdyby to trvalo déle, měli bychom vytopené i poslední místnosti,“ popsala škody obyvatelka Týna nad Vltavou s tím, že jeden pokoj je neobyvatelný. Místní se nyní obávají, že velká voda přijde znovu. „V tomhle strachu žijeme s maminkou, jsme obě nemocné. Nikomu bych to nepřála,“ dodala žena.

Podle místních je na vině kanalizace, která je prý naprosto nevyhovující. „Voda z odpadního kanálu z ulice se vanou, sprchou a záchodem valila ven. Vana byla úplně plná, vytopený byl celý byt. Pak se to spojilo s vodou, která tekla z ulice, takže náš průjezd a zahrada slouží jako odpadní kanál,“ líčila další místní obyvatelka.

Povodeň, která Týn nad Vltavou 29. června zasáhla, byla podle starosty nejhorší záplava od roku 2002. Voda zatopila desítky domů, škody jsou za miliony korun. „Vypadá to hrozivě. Před šesti lety jsme měli něco podobného, ale v takovém stavu jsme teda nebyli. Celé náměstí vyrvané, s těmi obrovskými dlažebními kostkami si to pohrálo, je to na hromadách. Od povodní 2002 je to nejhorší, co tu bylo. Zatopilo to bazén, takže ho musíme vypustit, vyčistit, znovu napustit. Vytopilo nám to jednu technologii na bazéně, to jsou milionové škody,“ řekl místní starosta Ivo Machálek (Trikolóra).

Tagy: