Záběry z bojů: Ukrajinská houfnice v akci a totální demolice ruského vojenského skladu

Ukrajinská 40. dělostřelecká brigáda se ve spolupráci s 92. mechanizovanou brigádou postarala o zničení ruského vojenského skladu na okupovaném území. Totální demolici rozlehlé budovy – s municí, dalším vojenským materiálem i palivy uvnitř – zařídila podle všeho tažená houfnice dvěma přesnými údery. Na pořízených záběrech, jejichž okolnosti je složité nezávisle ověřit, je vidět obrovský požár zmíněného skladiště.

„Hromy a plameny. Zničili jsme vojenský sklad okupantů, o což se postarala společnými silami naše brigáda ve spolupráci s 92. mechanizovanou brigádou,“ uvedla na svých stránkách 40. dělostřelecká brigáda.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Záběry z bojů: Nepomohla ani „odpadková kamufláž“. Ukrajinci zničili další ruský raketomet

Na zveřejněném videu, který pořídil průzkumný bezpilotní letoun, je skutečně vidět ukrajinský úder z tažené houfnice. Ta způsobila mohutný požár rozsáhlého ruského skladiště kdesi na okupovaném území. Podle Kyjeva se v budově měla nacházet munice, další vojenský materiál i paliva a maziva. „Ukrajinští dělostřelci opět dokázali, že Rusové umisťují svou munici na naše území zcela zbytečně,“ konstatovala agentura Unian.

Jak vyplývá z posledních hlášení, vzájemná spolupráce ukrajinské 40. a 92. brigády není v uplynulých týdnech vůbec něčím neobvyklým. Podobný úder vojáci z těchto uskupení provedli například i v polovině března.

Ničení ruských muničních a dalších zásobovacích skladů je nedílnou součástí ukrajinské taktiky, jak oslabovat logistiku ruských okupantů. Aktivity 40. a 92. brigády jsou také bezpochyby jedním z důvodů, proč masivní ruská ofenziva na Donbase postupně ztrácí na své intenzitě.

Tagy:
válka houfnice Ukrajina Rusko Donbas ruská invaze na Ukrajinu muniční sklad Ukrajinská 40. dělostřelecká brigáda Ukrajinská 92. mechanizovaná brigáda