reklama

Tajemné zmizení mladého páru. FBI zřejmě našla ostatky 22leté dívky, po snoubenci pátrá

Američtí vyšetřovatelé řeší záhadné zmizení snoubenců Gabby Petitové a Briana Laudrieho. Pár cestoval po několika západních státech USA, 1. září se však muž vrátil do North Port na Floridě bez své partnerky. Po 22leté dívce bylo 11. září vyhlášeno pátrání, nyní agenti Federálního vyšetřovací úřadu (FBI) uvedli, že pravděpodobně nalezli ostatky ženy ve Wyomingu. Její snoubenec se od minulého úterý taktéž pohřešuje.

reklama

Pravděpodobný průlom ve vyšetřování nastal v neděli, když vyšetřovatelé při rozsáhlém pátrání v Bridger-Tetonském národním lese ve Wyomingu nalezli lidské ostatky. „Ty odpovídají popisu 22leté Gabby Petitové,“ sdělili vyšetřovatelé na tiskové konferenci.

Dosud nebyla dokončena forenzní identifikace. „Proto nemůžeme stoprocentně potvrdit, že jsme Gabby našli. Její rodina však o tomto nálezu byla informovaná,“ podotkl agent FBI Charles Jones. Doplnil, že příčina smrti dosud nebyla stanovena, píše web CNN. Nařízená soudní pitva je naplánovaná na úterý. „Úředníci potvrdí totožnost osoby pomocí fotografií, osobní identifikací nebo DNA,“ dodal koroner Brent Blue.

Pohřešovaný, nebo se skrývá?

Úřady přitom pátrají po snoubenci Petitové. V pátek jeho rodina policii oznámila, že Laudrieho od minulého úterý neviděla. Ten den odešel z domova s batohem a oznámil jim, že jde do rezervace. Od té doby po něm v místní přírodní rezervaci vyšetřovatelé pátrají, zatím však bez výsledku.

Úředníci zdůrazňují, že snoubenec není hledaný pro žádný trestný čin, je považován za pohřešovaného. O víkendu desítky policistů a agentů FBI pročesávaly rozlehlou oblast, v neděli večer pak pátraní podruhé přerušily. „Není o čem informovat,“ sdělila k pátrání po snoubenci policie na Twitteru.

Rodiny pohřešovaných snoubenců se nyní dělí na dva tábory. Laudrieho rodina odmítala poté, co byla Petitová nahlášena jako pohřešovaná, mluvit. Namísto toho úřadům předala informace pro advokáta. Jejich dům byl pak v pátek večer po nahlášení zmizení syna prohledán. Právní zástupce rodiny Steven Bartolino následně doplnil, že „v současné době není známé místo jeho pobytu“.

Podle rodiny Petitové se však snoubenec dívky skrývá. „Celá rodina chce, aby svět věděl, že Brian není pohřešovaný, ale skrývá se. Gabby je nezvěstná,“ zdůraznil právní zástupce Petitových. I přes možné nalezení ostatků 22leté dívky, FBI nadále veřejnost žádá o tipy, které by mohly vést k jejímu nalezení. Stejně tak žádají i o pomoc při pátrání po Laudriem.

Vyšetřování nadále probíhá a oblast, ve které bylo nalezeno tělo, bude pro veřejnost uzavřená. Pátrání po snoubenci se pak rozšířila na celou rozsáhlou přírodní rezervaci. Při něm vyšetřovatelé využili bezpilotní letouny i vycvičené ohaře. Rodina Laudrieho po zveřejnění informace o nalezení těla uvedla, že se jedná o zdrcující zprávu. „Celá rodina se za Gabby a její příbuzné modlí,“ uvedl jejich právní zástupce v prohlášení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla
Koronavirus

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) je přesvědčen, že by žádných protiepidemických opatření nebylo potřeba, kdyby se proočkovanost v České republice blížila 90 procentům, jako je tomu v některých jiných evropských zemích. „Kdybychom zvýšili proočkovanost, mohli bychom zítra zrušit všechna protiepidemická opatření,“ řekl Vojtěch v úterý během tiskové konference. Vzhledem k tomu, že nakažených rychle přibývá, to naopak vypadá, že Česko čekají další proticovidové restrikce.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN
Vláda

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Kalousek: Piráti musí do vlády. Pokud chtějí být věčně protestní stranou, jsou zbyteční

Mají jít Piráti do vlády, nebo mají zůstat společně s ANO a SPD v opozici? Otázka, která se poslední dny řeší uvnitř Pirátské strany i mezi novináři. Podle expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který strávil v politice dlouhých třicet let, by se měla partaj Ivana Bartoše zachovat státotvorně, ukázat politickou dospělost a do vlády určitě jít. Pokud zůstanou věčně protestní stranou, jsou podle něj občanům České republiky k ničemu. Kalousek to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: STAN přes palubu Piráty nehodí. Ti loví kádry na ministry mimo zvolené poslance

Pokud se Piráti sami nerozhodnou do vlády nejít, STAN je přes palubu nehodí. A to i přes to, že se Piráti zatím podle informací CNN Prima NEWS ve vyjednávání občas chovají jako nerozhodní nováčci, kteří často mění své požadavky. Důvody jsou hned dva. Zaprvé je to společná cesta deklarovaná už v koaliční smlouvě. Zadruhé vše stojí na osobě Víta Rakušana, který si za dlouhou dobu spolupráce s Ivanem Bartošem vypěstoval silné až přátelské pouto a je připraven sliby a plány dodržet a splnit.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.

Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek, říká herečka Doležalová

Herečka Marie Doležalová se proslavila nejen v kinematografii, ale i svým blogem Kafe a cigárko, které vydala dokonce knižně. Svým fanouškům prozradila, že by se ráda pustila i do dalšího projektu. V pořadu Interview přiblížila, o co by se jednalo. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu,“ prozradila s tím, že by se ráda stala mluvčí „špatných matek“.

reklama