CNN Prima News zahrádky

zahrádky

Výpis příspěvků ke štítku „zahrádky“

Už žádná cigareta v restauraci. Britové omezují i kouření u venkovních stolků

4. června 2021 06:40

Pět severoanglických měst se rozhodlo pro razantní krok v boji s kouřením. Hosté restaurací, hospod či barů si oblíbenou cigaretu nezapálí ani u stolků na chodnících před podniky. Radnice hrabství Oxfordshire dokonce ve čtyřletém horizontu plánuje zákaz kouření i na zahrádkách a ve všech venkovních podnicích na území turisticky atraktivní destinace. Nařízení se u Britů setkalo s nepochopením.

Bitva na magistrátu o zahrádky hospod v centru Prahy graduje. Ve hře jsou i úplatky

27. května 2021 16:35

Již několik měsíců současné vedení Prahy řeší kultivaci veřejného prostoru v historickém srdci města. V rámci toho rozhodlo o zrušení nájemních smluv celkem 65 zahrádek v centru. Většině z nich město ale plánuje nabídnout nové nájemní smlouvy. Přestože už více než padesátka výpovědí z nájmu odešla, restauratéři se bouří a ve čtvrtek večer plánují zrušení předzahrádek ještě zvrátit. Mezi nimi i zástupci vlivného pražského podnikatele, který je právě kvůli boji za zahrádky podezřelý z uplácení politiků. Na jejich stranu se staví i opozice ANO a ODS.

Soud zrušil aktuální omezení restaurací či heren. Zakázat hosty nelze, rozhodl

21. května 2021 14:49

Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil regulaci provozu restaurací, heren a kasin v aktuálním opatření ministerstva zdravotnictví. Rozhodnutí ale nebude mít bezprostřední dopad. Zásah soudu totiž vstoupí v platnost dnem právní moci rozsudku, tedy po vypracování odůvodnění a po doručení. Sporné opatření se týkalo provozu v aktuálním týdnu, pro příští týden je už připravené nové opatření, v základních bodech totožné – vnitřní prostory restaurací mají zůstat zavřené, stejně jako herny a kasina.

Zlínsko se zvedá z popela. Do normálu se začínají vracet nemocnice i školy

20. května 2021 19:39

Zlínský kraj zápasil hned několikrát v době pandemie s největším počtem pacientů s covidem ve vážném stavu. I tam se ale tento týden poprvé dostal počet nakažených na sto tisíc obyvatel pod hodnotu sto. K normálnímu režimu se tak postupně vracejí nemocnice a od příštího týdne by tam měla dětem skončit rotační výuka i na druhém stupni základních škol.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Havlíčkem: Jak často a jaké výhrůžky ministrovi chodí?

20. května 2021 07:00

Ve středu dostal ministr průmysl a obchodu Karel Havlíček (za ANO) přidělenou ochranku. Podle zpráv webu iDNES.cz dostává výhrůžky především kvůli tendru dostavby jaderné elektrárny Dukovany. Jak často a jaké výhrůžky Havlíčkovi chodí? A jak by zhodnotil návrat zákazníků na zahrádky restaurací a hospod? Sledujte záznam jeho vystoupení na CNN Prima NEWS.

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří

18. května 2021 05:56

Pivo je pivo. A chuť na čepované si štamgasti z Opavska nenechají zkazit statistikou, takže na předzahrádce starosvětské hospody Na Rynku v Dolním Benešově je v pondělí odpoledne plno. Zatímco Praha v pondělí ráno hlásila 54 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel za týden, tady v okrese Opava eviduje ministerstvo zdravotnictví 163 infikovaných za posledních sedm dnů. Nejvíce v celé republice.

Jaká pravidla platí na zahrádkách? Sami pořádně nevíme, stěžují si restauratéři

17. května 2021 23:09

„Pořádně neznám podmínky, jaké platí na zahrádkách, nevyznám se v nich,“ kritizoval vládní nařízení v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS majitel restaurace Zas a Znova u Prahy Karel Šimůnek. S ním souhlasili i šéfkuchař a spolumajitel restaurace The Eatery Pavel Býček a provozovatel Hemingway Baru Aleš Půta. Podobně chaoticky to podle restauratérů bylo i s vládními programy na finanční podporu.

Živě
ON-LINE: Zahrádky vítají zpět své hosty, kontrolám neuniknou. Kde už se popíjí?

17. května 2021 09:47

Přišla další fáze rozvolňování. Od pondělí mohou lidé navštěvovat venkovní zahrádky stravovacích podniků, neobejde se to ale bez přísných omezení. Hosté musí předložit negativní test na koronavirus nebo potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 či očkování, u jednoho stolu mohou být maximálně čtyři lidi a skupiny musí dodržovat rozestupy. Jak to vypadá v praxi, sledují reportéři CNN Prima NEWS.

Nejméně nakažených během soboty od loňského září. Číslo R ale vzrostlo. Co to znamená?

16. května 2021 08:35

V sobotu potvrdily testy na koronavirus 596 nových případů, nejméně za první víkendový den od 5. září. Naočkováno bylo 31 405 lidí, dosud nejvíce za sobotu. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví, které zároveň uvedlo, že od pátku mírně vzrostlo reprodukční číslo. Vláda plánuje na pondělí další rozvolnění, otevřou se mimo jiné zahrádky restaurací.