reklama
CNN Prima News zahraniční turisté

zahraniční turisté

Výpis příspěvků ke štítku „zahraniční turisté“

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Češi našetřili na zahraniční dovolené. V čem je problém?

8. června 2021 18:09

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Strach z cestování opadá a Češi se letos v létě opět chystají za hranice. Podle některých cestovních kanceláří se v uplynulých týdnech zvýšil prodej zájezdů až o 30 procent. I tak ale cestovní ruch zdaleka není v takové kondici jako před covidem. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Život tu neustal, turisté, přijeďte! Vzkazuje místostarostka zasažené Kutné Hory

16. července 2020 06:58

O Kutnohorsku se od konce minulého týdne píše především v souvislosti s novým ohniskem koronaviru. Proti takovému označení se vymezuje místostarostka Kutné Hory Silvia Doušová (STAN Šance pro Kutnou Horu), podle které jde o špatnou mediální zkratku. Utrpěl podle ní kvůli tomu turistický ruch ve městě, který se zrovna začal po pandemii vzpamatovávat.

Řecko zahájí turistickou sezonu 15. června, od 1. července umožní přímé lety

20. května 2020 17:58

Řecko zahájí letošní turistickou sezonu 15. června a od 1. července budou možné přímé mezinárodní lety do turistických destinací v zemi, oznámil dnes řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Podle deníku Kathimerini budou zdravotníci provádět testy na koronavirus na letištích. Premiér dnes také oznámil pro turistickou sezonu snížení DPH u veřejné dopravy, letních kin či nealkoholických nápojů.

Pokud se cizinci nevrátí o prázdninách, může ekonomika přijít až o 200 miliard korun

8. května 2020 13:25

Český turismus vyhlíží otevření státních hranic. Pokud se tak v dohledné době nestane, přijde česká ekonomika v důsledku pandemie koronaviru až o stovky miliard korun a desítky tisíc pracovních míst. Agentura CzechTourism vyčíslila, že v oblasti cestovního ruchu se loni v Česku „protočilo“ kolem 300 miliard korun. Ty domácí i zahraniční návštěvníci utratili za jídlo, nápoje, dopravu nebo třeba i za vstupné na prohlídky památek. Jestliže by se podařilo oživit turismus ještě před letními prázdninami, ztráty by se podle odhadů pohybovaly „jen“ ve výši 142 miliard korun a v odvětví by hrozilo zrušení 80 tisíc pracovních míst. Pokud se ale cestovní ruch obnoví až v září, přijde o 200 miliard korun a o 140 tisíc pracovníků.

reklama