CNN Prima News zajíc

zajíc

Výpis příspěvků ke štítku „zajíc“

Jen počkej, zajíci. Zvíře před ruským vojákem zachránil ukrajinský granát. Video oblétlo svět

Ukrajinská 66. mechanizovaná brigáda sdílela kuriózní záběry z okupovaného území. Na videu je vidět ruský voják, který si nesl uloveného zajíce z lesa. Po explozi granátu chycený savec využil situace a okupantovi doslova vyskočil ze sevření. Materiál sdílelo i ukrajinské ministerstvo obrany, přičemž uživatelé na sociálních sítích vymýšlejí nejrůznější vtipy. Zmíněna byla i narážka na kultovní sovětský animovaný seriál Jen počkej, zajíci!.

Občas budou potřebovat vaši pomoc i volně žijící zvířata

Naši pomoc potřebují i ta zvířata, která jsou zvyklá žít bez přítomnosti člověka. Především v horkých letních dnech nebo těch zimních. Už teď můžete začít přikrmovat a nezapomínejte na vodu. Vyskytnout se u těchto zvířat mohou i zranění. Pokud máte chytrý telefon, je nejlepší stáhnout si aplikaci Zvíře v nouzi, pomocí které můžete zavolat odborníky z řad ochránců přírody. Nebo si uložte do mobilu telefonní číslo 774 155 155 na centrální dispečink záchranných stanic.

Zvířecí roztomilouši, kteří se stali symboly Velikonoc

Začátek jara je nesporně spojen s příchodem nových životů. Nejen, že začíná vše kvést a rodí se nové zvířecí mláďata, ale slaví se ten největší z křesťanských svátků – Velikonoce. Název Velikonoce pochází z „velké noci“ ze soboty na neděli, kdy došlo ke zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pro nás je však důležité, že tyto svátky jsou spjaty se symboly zvířat. Hlavně s mláďaty. Proč? Nejspíš kvůli symbolu života, čistoty a nevinnosti. Pojďme si říct proč právě beránci, kuřata a zajíčci jsou velikonočními hrdiny.