Zakašlání na veřejnosti v době covidu? Mladí se proto očkují i proti chřipce

Čím dál více mladých lidí v těchto dnech přichází na očkování proti chřipce. I když s podzimem a chladným počasím nastává období viróz a infekcí dýchacích cest, hlavní sezóna chřipky většinou propukne až po Novém roce. Ideální doba na vakcínu proti této nemoci je proto právě teď.

Kašel, bolest v krku a teploty. Nachlazení teď trápí mnoho lidí. Minulý rok jich bylo minimum, pravděpodobně proto, že jsme nosili roušky a kvůli lockdownům se méně potkávali.

Podle lékařů letos zájem o očkování proti chřipce narostl zhruba o deset procent. Všímají si i toho, že na něj častěji dochází mladí lidé. „Jsou to důvody zdravotní i nezdravotní. Někdo nám tady říká, že nechce, aby se na něj lidé špatně dívali, protože má nějaké respirační problémy a je podezřelý třeba z covidu,“ popisuje zkušenosti lékařka Daniela Fránová.

Někteří lidé dávají přednost i alternativním způsobům léčby. „Užívání homeopatických přípravků, užívání Schüsslerových solí, Bachovy esence a některé další metody léčby. Zájem se začíná zvyšovat,“ dodává lékař Jiří Voltr.

A jak podle odborníků můžeme sami ovlivnit naši obranyschopnost? Pravidelně sportovat v přírodě nebo alespoň v posilovně. Dodržovat pitný režim a jíst dostatek ovoce a zeleniny. Alespoň jednou týdně vyrazit do sauny, no a každý den se můžete sprchovat studenou vodou. Zkušenější otužilci pak mohou chodit plavat přímo do rybníků.

Tagy: