reklama

Zakašlání na veřejnosti v době covidu? Mladí se proto očkují i proti chřipce

Čím dál více mladých lidí v těchto dnech přichází na očkování proti chřipce. I když s podzimem a chladným počasím nastává období viróz a infekcí dýchacích cest, hlavní sezóna chřipky většinou propukne až po Novém roce. Ideální doba na vakcínu proti této nemoci je proto právě teď.

reklama

Kašel, bolest v krku a teploty. Nachlazení teď trápí mnoho lidí. Minulý rok jich bylo minimum, pravděpodobně proto, že jsme nosili roušky a kvůli lockdownům se méně potkávali.

Podle lékařů letos zájem o očkování proti chřipce narostl zhruba o deset procent. Všímají si i toho, že na něj častěji dochází mladí lidé. „Jsou to důvody zdravotní i nezdravotní. Někdo nám tady říká, že nechce, aby se na něj lidé špatně dívali, protože má nějaké respirační problémy a je podezřelý třeba z covidu,“ popisuje zkušenosti lékařka Daniela Fránová.

Někteří lidé dávají přednost i alternativním způsobům léčby. „Užívání homeopatických přípravků, užívání Schüsslerových solí, Bachovy esence a některé další metody léčby. Zájem se začíná zvyšovat,“ dodává lékař Jiří Voltr.

A jak podle odborníků můžeme sami ovlivnit naši obranyschopnost? Pravidelně sportovat v přírodě nebo alespoň v posilovně. Dodržovat pitný režim a jíst dostatek ovoce a zeleniny. Alespoň jednou týdně vyrazit do sauny, no a každý den se můžete sprchovat studenou vodou. Zkušenější otužilci pak mohou chodit plavat přímo do rybníků.

Tagy:

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama