reklama

Tisíce autovraků hyzdí Česko. Starosta Novotný nevybíravě hrozí jejich majitelům

Už od loňska platí novela zákona o autovracích. Ta má radnicím měst pomáhat vypořádat se s odstavenými auty. Realita ovšem vypadá jinak. Autovraků jsou po České republice stále tisíce, ne-li stovky tisíc. Někteří starostové se tak uchylují k ne zcela běžným akcím. Jedním z nich je i starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

reklama

Novotný je svým specifickým řešením situace s autovraky na ulicích pověstný již několik let. Pražské Řeporyje dlouho trpí vysokým počtem odstavených aut a místní starosta situaci řeší po svém. Na autovraky lepí vzkazy jejich majitelům, či jim rovnou volá s tím, aby si vozy odvezli, jinak prý pro ně „přiletí UFO“. Podobně tomu bylo i u jednoho z autovraků, na které v Řeporyjích narazil štáb CNN Prima NEWS. „Odvez si to auto do p*dele, nebo si pro něj přiletí UFO a tebe čeká strašlivý mediální lynč. Starosta,“ vzkázal Novotný majiteli jednoho z autovraků.

Novotného vzkaz majiteli autovraku
Novotného vzkaz majiteli autovraku
Zdroj: CNN Prima NEWS

Řeporyjský starosta novelu zákona o autovracích nepovažuje za příliš velkou pomoc, protože špatnou situaci dostatečně neřeší. Zákonodárci v novele ukládají majitelům autovraků, aby si je odvezli až v době, kdy mají vozy půl roku propadlou technickou kontrolu. „Oni se snažili, ale pořád tomu chybí k vyspělé Západní Evropě strašně moc. Potřebovali bychom, aby ta lhůta šest měsíců, kdy musíte mít neplatnou technickou, byla samozřejmě kratší,“ vysvětli Novotný pro CNN Prima NEWS.

Zajímavým způsobem situaci řeší i další radnice. Některé totiž například v místech, kde je hodně autovraků, naoko vyhlásí čištění komunikace. V takovém případě pak může odtahová služba vyřazené vozy odvézt pryč.

Autovrak
Autovrak
Zdroj: CNN Prima NEWS

Jiné radnice si naopak novelu zákona proti autovrakům chválí. „Hodně nám to pomohlo. Za ten rok jsme dokázali dostat z plzeňských ulic téměř sto aut,“ sdělil CNN Prima NEWS plzeňský náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09). Ten považuje zmíněnou šestiměsíční lhůtu za přiměřenou.

K tématu

Další hlavní zprávy

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

Cestování v letošním létě získává konkrétnější obrysy. Od června začne fungovat národní aplikace, která bude potvrzovat neifekčnost jedince a od července by se měla propojit s celoevropským covid pasem. V zásadě musí člověk splňovat jednu ze tří podmínek – očkování, test nebo prodělání covidu v určité lhůtě. Jak tedy bude cestování v příštích měsících vypadat?

Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama