CNN Prima News zdražování

zdražování

Výpis příspěvků ke štítku „zdražování“

V ČR tankujeme levněji než v okolních zemích. Naftu můžeme více zdanit, navrhuje ekonom

24. ledna 2023 09:22

Benzin a nafta patří v Česku k nejlevnějším v Evropě. Z okolních států řidiči natankují benzin levněji pouze v Polsku, dále pak i v Chorvatsku nebo Slovinsku, nafta je však dražší všude. Například v Německu jsou paliva dražší i o osm korun. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v ČR činila v minulém týdnu 36,22 koruny za litr, litr nafty stál 37,29 koruny. Podle analytiků lze ale v následujících týdnech očekávat opětovné zdražení.

Kvůli spotřební dani se letos zvýší cena cigaret. O kolik a kdy podraží?

11. ledna 2023 12:43

Krabička cigaret letos kvůli zvýšení spotřební daně z tabákových výrobků zdraží nejméně o čtyři koruny. V obchodech se cigarety s vyšší cenou začnou prodávat v prvním čtvrtletí letošního roku. Do konce března musí skončit prodej produktů s loňskými cenami. Vyplývá to z vyjádření mluvčích společností British American Tobacco Czech Republic (BAT) a české pobočky koncernu Japan Tobacco International (JTI).

Nedoplatek 40 tisíc, zálohy vyšší než důchod. Janu po smrti manžela drtí drahé energie

10. ledna 2023 19:54

Jana Urbanová ze severočeského Děčína je jednou z těch lidí, kteří se kvůli zdražování energií dostali do bezvýchodné situace. Přestože podle svých slov šetří, musí zaplatit desetitisíce coby nedoplatek za plyn. Energetická společnost totiž zařadila seniorku po smrti jejího manžela mezi nové zákazníky a původní smlouvu jí zrušila. Její důchod tak nově nepokryje ani platby za energie.

Zlikvidované chovy poženou cenu vajec vzhůru. Jedno může stát i 10 korun, varuje Kovanda

10. ledna 2023 08:43

Zatímco na Tachovsku dál pokračuje likvidace drůbeže nakažené ptačí chřipkou, veterináři objevili další ohnisko nákazy. Tentokrát ve Středočeském kraji. V Brodu nad Tichou už hasiči zlikvidovali stovky tun drůbeže. Někteří odborníci se domnívají, že nás v důsledku vybíjení velkého množství slepic čeká zdražení vajec, a to i o více než 20 procent.

Boj drobných podnikatelů s krizí. Žena vařila džemy a sirupy, celý tým teď musela propustit

6. ledna 2023 06:58

Způsob, jak přežít v krizi, hledá řada českých podnikatelů. Helena Macháčková z Rybnice na Plzeňsku se do složité situace dostala loni kvůli drahým energiím a surovinám. Po 12 letech podnikání s výrobou marmalád musela propustit zaměstnance a začít si hledat nové prostory v sousední vesnici, ve kterých bude pracovat sama.