reklama
CNN Prima News zdražování

zdražování

Výpis příspěvků ke štítku „zdražování“

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

17. ledna 2022 06:05

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

Babiš ve Sněmovně v ráži. Lidé čekají, až začnete makat, vzkázal Fialovi a máchal papíry

12. ledna 2022 10:22

Přestože o důvěru v Poslanecké sněmovně žádá ve středu vláda Petra Fialy (ODS), největší humbuk zatím způsobil projev bývalého premiéra Andreje Babiše. Ten se zhurta pustil do nového kabinetu s tím, že se jen vykrucuje a připravuje si půdu k tomu, aby neplnil své sliby. Jak už u něj bývá zvykem, vykřikoval hesla a máchal papíry. Česko podle expremiéra zažívá nejlepší období a není pravda, že nás čeká jeden z nejhorších roků v historii země, jak říká Fiala.

Hrozí, že třetina lidí nebude mít na jídlo, tvrdí šéfka potravinářské komory

10. ledna 2022 23:09

Až třetina lidí v České republice nebude mít na nákup základních potravin. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS před tím varovala prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Podle ní může mít na celou situaci negativní vliv i přijetí Green Dealu. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) k tomu řekl, že se stále jedná o návrhy, které se mohou zlepšovat a měnit.

Co nás čeká v ekonomice v roce 2022 a jak moc si budeme muset utáhnout opasky?

5. ledna 2022 09:33

Rok 2022 bude náročným rokem především pro naše peněženky. Už nyní klepe na dveře velmi vysoká inflace, která s sebou nese výrazné zdražení a znehodnocení vydělaných peněz. Co vše nás v roce 2022 v ekonomice čeká a jaký bude vývoj hypoték nebo důchodů shrnul do ekonomické prognózy ekonom Lukáš Kovanda. Společně s ním sestavila redakce CNN Prima NEWS osmero nejočekávanějších změn.

Nedostatečné platy státních zaměstnanců? Soukromý sektor je na tom hůř, tvrdí novináři

3. ledna 2022 21:14

Zvýšení platu pro některé státní zaměstnance jen o 700 korun měsíčně je pochopitelné, shodli se ve Zprávách Plus novináři Petr Holub a Martin Schmarcz. Stát má totiž astronomický deficit a policistům, hasičům nebo vojákům se už přidávalo i v minulosti. Budou se s tím proto muset smířit, pracující ze soukromého sektoru na tom totiž budou podle nich ještě hůř.

reklama