reklama

Zásahová jednotka chemiků odvezla z úřadu starosty Novotného podezřelou zásilku

Před úřadem starosty Prahy - Řeporyj zasahovali hasiči a policisté. Pavlu Novotnému (ODS), který má momentálně přidělenu policejní ochranu, přišla podezřelá obálka, kterou odvezli chemici od hasičů.

reklama

„Otevírali jsme obálky, v jedné z nich byl alobal a vysypal se z ní nějaký prášek,” řekl Novinkám starosta Novotný. Více událost odmítl komentovat. „Zcela mimořádně nebudu poskytovat žádné informace,” uvedl.

Sám Novotný ovšem tuto informaci Novinek na svém Twitteru popřel. Nic takového jsem neřekl, reportér mě slyšel telefonovat soukromě a špatně si to vyložil. Serious,“ napsal.

V dalším tweetu pak poděkoval za práci zasahujícím jednotkám. Nic dalšího k případu ale nesdělil. „Rád bych poděkoval Policii ČR a Hasičům Praha za dnešní, opět výbornou práci. Máme skvělé policii a hasiče, profíci, přitom za ty "prachy". Nesmírně si jejich práce vážím,“ napsal.

Zásahu, který měl skončit kolem půl sedmé večer, se účastnila přibližně desítka hasičů a policistů a dva policejní pyrotechnici.

Policejní ochranu mají kromě Novotného přidělenou i primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), který koncem dubna pro CNN Prima NEWS uvedl, že v ČR je Rus, který má za úkol trojici zlikvidovat.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama