reklama
CNN Prima News zdravotnické prostředky

zdravotnické prostředky

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotnické prostředky“

Žalobu na SÚKL teď podávat nebudu. Situaci pomohl vyřešit Prymula, tvrdí Hamáček

27. září 2020 16:57

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v současnosti nehrozí, že by podal žalobu na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům. SÚKL totiž oznámil, že Česká pošta, která měla rozvoz na starosti, porušila zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků. Podle Hamáčka mohlo jít ze strany úřadu o „naplnění trestného činu obecného ohrožení“. Vše se prý zlepšilo po nástupu Romana Prymuly (za ANO) do funkce ministra zdravotnictví.

Roušky pro seniory jsou znehodnocené. Vláda riskuje ohrožení zdraví i porušení zákona

16. září 2020 12:10

Patnáct milionů roušek a tři miliony respirátorů. Tato zásilka má být rozeslána seniorům po celé republice. Jenže pracovníci pošty dostali za úkol vybalit roušky z originálního balení a po pěti kusech je vkládat do obálky. Tím ale riskují porušení zákona a možné ohrožení zdraví seniorů. Do České pošty se vypravili kontroloři Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Informaci zveřejnil web Zdravotnický deník.

Vojtěchův tajemný muž Marek Brosche: Stamilionové nákupy roušek i zakázky pro matku

26. srpna 2020 21:35

Marek Brosche, klíčový muž, který stál za nákupy ochranných pomůcek na ministerstvu zdravotnictví a jemuž ministr Adam Vojtěch (za ANO) svěřil plnou moc k podpisu smluv za stamilióny korun, je ve skutečnosti ve zdravotnickém byznysu známá firma a velký zákulisní hráč, který si jde tvrdě za svým. Podle zjištění investigativního týmu CNN Prima NEWS měl v minulosti na starosti i výběrová řízení pro několik nemocnic, která mnohdy vyhrála firma, kde figuruje jeho matka. Ta, stejně jako sponzor hnutí ANO Jaroslav Spáčil, uspěla i v nákupech na ministerstvu.

Jindrák: Jako pamětník doby před rokem 1989 se bojím toho, jak se Čína zachová

11. června 2020 11:30

Co nám hrozí z čínské strany? Zeptal se v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Rudolf Jindrák, šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky. A sám si také odpověděl: „Sami jsme zvědaví. Nějaké reakce už byly v rovině diplomatické. S čínským velvyslancem jsem poměrně dlouho hovořil a Čína protestuje proti cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan.“

Prymula: Pokud přijde druhá vlna nákazy, tak pravděpodobně při rozvolňování

14. května 2020 08:46

V rozhovoru pro pořad Nový den na CNN Prima NEWS náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že pokud se druhá vlna nákazy koronavirem vrátí, tak pravděpodobně při rozvolňování stávajících opatřeních, nebo na podzim. Podle něj ale Česká republika nevykazuje signály možného návratu nákazy: „Celková situace je velmi klidná a trend je klesající.“

Šéf Interpolu: Mezinárodní zločin se přizpůsobuje koronaviru, kriminalita vzroste

11. května 2020 23:31

Generální tajemník Interpolu Jürgen Stock varoval před nárůstem kriminality a adaptací globálních zločineckých skupin na koronavirovou pandemii. Obává se podvodů s falešnými lékařskými prostředky, nárůstu kybernetické kriminality a toho, že lidé, kteří kvůli restriktivním koronavirovým opatřením přišli o živobytí, budou hledat nové zdroje příjmu nelegálního charakteru.

reklama