CNN Prima News Žebrák

Žebrák

Výpis příspěvků ke štítku „Žebrák“

Hasiči dohašují požár v Žebráku, hledají skrytá ohniska. Začalo rozebírání konstrukce haly

Hasiči snížili kolem 8:30 u hašení požáru haly v Žebráku na Berounsku stupeň poplachu na základní, tedy nejnižší stupeň. Hořet tam začalo v pondělí hodinu před polednem. Některé jednotky se nyní vracejí na základny, na místě jsou aktuálně čtyři. Další hodiny budou vyhledávat skrytá ohniska. Zdravotníci v pondělí ošetřili 15 hasičů, většina byla dehydratovaná, tři převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Vyplývá to z informací, které poskytli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Masivní požár u Žebráku lokalizovali. Hasiči do boje s ohněm nasadili Black Hawk

V Žebráku na Berounsku zasahují hasiči u rozsáhlého požáru haly na výrobu součástek a plastových dílů pro automobily. Na místě zasahuje 33 jednotek, kterým pomáhá také vrtulník Black Hawk. Práci jim komplikuje horké počasí. Sedm hasičů utrpělo lehká zranění. Hořící hala se částečně zřítila. D5 je mezi 34. a 41. kilometrem průjezdná oběma směry se sníženou rychlostí. Předpokládá se, že likvidace ohně potrvá i přes noc. „Pokud bydlíte někde, kde cítíte dým, neotevírejte okna a nevětrejte,“ řekl pro CNN Prima NEWS mluvčí hasičů Jan Sýkora. Škoda je předběžně odhadnutá na 1,5 miliardy korun.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

Havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Při nehodě u Žebráku vznikla škoda 11 milionů

Při čtvrteční hromadné nehodě na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku vznikla škoda téměř 11 milionů korun. Auta nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám nebo nedodržovala bezpečnou vzdálenost, informovala v pátek policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Na dálnici před polednem ve směru na Prahu havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin.

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

Aktualizováno

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat video z nehody 36 osobních a nákladních automobilů na dálnici D5 u Žebráku. Je na něm vidět, jak řidiči nemohli kvůli čerstvému sněhu na silnici kontrolovat své vozy a začali do sebe postupně najíždět. Šest lidí se zranilo, někteří z nich museli být transportováni vrtulníkem do Prahy. Provoz v obou pruzích byl obnoven až po 22. hodině.