reklama

Zeman v Partii: Osvobození Kočnera z vraždy Kuciaka mě překvapilo, ale respektuji ho

Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie na CNN Prima NEWS a na Primě v neděli řekl, že ho náhlé osvobození podnikatele Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsové z případu vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka překvapilo. Soud údajného objednatele a zprostředkovatelku vraždy zprostil viny ve čtvrtek. Podle Zemana jde o princip právního státu.

reklama

K tématu

„Základem právního státu je, že respektujeme rozsudek soudu, i když s ním nesouhlasíme. Ačkoliv neznám důvody, proč byli tito lidé osvobozeni, respektuji to, protože respektuji nezávislost soudu,“ řekl v pořadu prezident.

Šok nejen napříč Slovenskem

Kontroverzní podnikatel Kočner byl souzen kvůli objednání předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Zsuzsová podle žalobce zločin zprostředkovala.

Rozsudek v nejsledovanějším procesu v novodobých slovenských dějinách vyvolal šok u pozůstalých i mezi slovenskými politiky a rozhořčení novinářských organizací. Německý deník Die Welt dokonce kvůli verdiktu v pátek označil Slovensko za „mafiánský stát“. Proti tomu se ohradila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

K tématu

Verdikt je podle Čaputové jiný, než lidé na Slovensku očekávali, je však třeba ho respektovat. Prezidentka, která před vstupem do politiky sama byla právničkou, připomněla, že jde o rozsudek soudu první instance a že „na druhém stupni to může dopadnout úplně jinak“.

Prokurátor oznámil, že se proti osvobozujícímu verdiktu odvolá, případem se tedy bude zabývat slovenský nejvyšší soud. Soud dospěl k názoru, že nebyl předložen žádný přímý důkaz, který by Kočnera usvědčoval.

K tématu

Tagy: prezident Miloš Zeman rozsudek Partie Terezie Tománkové osvobození Marian Kočner Alena Zsuzsová

Další hlavní zprávy

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama