reklama

Další oběť koronaviru: Zemřel otec a trenér šampiona Khabiba Nurmagomedova

Trenér bojových sportů Abdulmanap Nurmagomedov se svým synem Khabibem
Foto: AP

Abdulmanap Nurmagomedov, jeden z nejuznávanějších ruských trenérů bojových sportů, zemřel v 57 letech v důsledku nemoci COVID-19. Otec zápasníka Khabiba Nurmagomedova byl ve vážném zdravotním stavu od května.

reklama

Koncem dubna byl 57letý Nurmagomedov hospitalizován s podezřením na zápal plic. Později se ukázalo, že měl pozitivní testy na COVID-19. Během svého pobytu v moskevské nemocnici prodělal infarkt, operaci srdce a dvakrát ho museli uvést do umělého spánku, neboť koronavirová nákaza ještě více zhoršovala jeho zdravotní potíže.

„Více než dvacet mých blízkých příbuzných bylo nakaženo nemocí COVID-19 a museli zůstat na jednotce intenzivní péče. Někteří z nich už nejsou mezi námi,“ citoval Khabiba web MMA Junkie. Ještě v květnu potvrdil, že jeho otec stále bojuje s chorobou a prodělal operaci srdce.

/ fotografií

Falešná naděje

Koncem června ale bojovník informoval, že jeho otec už není na koronavirus pozitivní. „Kononavirus je pryč, ale ta infekce zanechala následky na otcově ledvinách a srdci,“ řekl tehdy. „Navštěvuji ho každý den na půl hodiny, držím ho za ruku a mluvím na něj. Poznává mě,“ těšil se z drobných pokroků.

Zprávu o smrti Abdulmanapa Nurmagomedova publikovala světová média. Khabib se zatím k úmrtí svého otce nevyjádřil.

Šampionovi lehké váhy UFC kondolovali mimo jiné i bývalý člen Parlamentu Spojeného království George Galloway. „Upřímnou soustrast Khabibu Nurmagomedovi, jehož otec zemřel v 57 letech v důsledku nemoci COVID-19,“ uvedl Galloway.

Sincere condolences Khabib "the Eagle" Nurmagomedov on the loss of your dear father to #COVIDー19 at the age of just 57. May God grant him paradise and give you the strength to bear his loss.

Posted by George Galloway on Friday, July 3, 2020

K tématu

Tagy: bojovník MMA trenér UFC Khabib Nurmagomedov Abdulmanap Nurmagomedov
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Razie v nelegálním pražském baru plném cizinců: Ke vstupu potřebovali tajné heslo
Rozvolnění má být předvídatelné, radí Zeman. Vláda stejně mlží do poslední chvíle
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama