reklama

Zemřela další finská skokanská legenda z éry Mattiho Nykänena. Zlatý hoch z Calgary

Svět skoku na lyžích zasáhla smutná zpráva. Jen 2,5 roku po skonu legendárního Fina Mattiho Nykänena odešel na věčnost další člen zlaté olympijské party z Calgary 1988 Tuomo Sakari Ylipulli. Bylo mu 56 let.

reklama

Příčinou úmrtí bývalého finského skokana na lyžích byla podle severských médií mrtvice. Smutnou zprávu jim oznámil Ylipulliho bratr Jukka. Tuomo Sakari Ylipulli byl členem národního týmu, který získal zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1988 v Calgary v soutěži na velkém můstku. Zlatou čtveřici vedle Ylipulliho a Mattiho Nykänena tvořili ještě Ari-Pekka Nikkola a Jari Puikkonen.

Ylipulli se svými kolegy vybojoval ještě dvě týmová zlata na mistrovství světa v Seefeldu v roce 1985 a Oberstdorfu v roce 1987. Rovněž na velkých můstcích. Svého největšího individuálního úspěchu dosáhl Tuomo Ylipulli v sezoně 1986–1987, kdy zvítězil v posledním závodě slavného Turné čtyř můstků v Bischofshofenu, které je součástí světového poháru.

2,5 roku po Nykänenovi

Na pódiu některého ze závodu světového poháru stál celkem pětkrát. Nejlépe se v celkovém pořadí světového poháru umístil na 15. příčce právě ve své nejúspěšnější sezoně. Hned ta následující (1987–1988) byla jeho poslední.

Tuomo Ylipulli zemřel jen zhruba 2,5 roku po úmrtí největšího finského skokana na lyžích všech dob Mattiho Nykänena. Nykänen se dožil jen 55 let, když měl zdraví podlomené alkoholismem, a rovněž jej sužovaly deprese.

Tagy:
smrt olympiáda skoky na lyžích Calgary 1988 Tuomo Ylipulli Matti Nykänen

Hlavní zprávy

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

reklama