reklama

ŽIVĚ: Další omezení v Česku? V Partii bude odpovídat epidemiolog Prymula a šéf ODS Fiala

Měla by se v Česku ještě zpřísnit opatření kvůli zhoršující se situaci ohledně koronaviru? V nedělní Partii Terezie Tománkové bude na tuto i další otázky odpovídat předseda opoziční ODS Petr Fiala a epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula.

reklama

Fiala je dlouhodobě hlasitým kritikem vlády. Jeho partaj například požaduje vyměnit ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Podle ODS také zcela správně nefungují hygienické stanice a trasování je pomalé.

K tématu

Epidemiolog Prymula v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny přiznal, že podceňování koronaviru se vymstilo a brzy nás čekají až čtyři tisíce nakažených denně.

„Osobně jsem si myslel, že to zvládneme o něco lépe. Podceňování viru nebylo správné a vymstilo se nám. V přepočtu na obyvatelstvo není mnoho zemí, které by měly v tuto chvíli horší poměr nakažených, než máme my,“ uvedl Prymula.

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) už naznačil, že by se některá opatření mohla ještě zpřísnit. V rozhovoru pro Právo řekl, že kdyby bylo na něm, zavřel by restaurace, hospody a bary už v deset hodin večer.

I o tom se bude debatovat v nedělní Partii Terezie Tománkové, která startuje v jedenáct hodin dopoledne na Primě i na CNN Prima NEWS.

K tématu

Tagy: ODS Petr Fiala Roman Prymula Partie CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové Prima koronavirus COVID-19

Další hlavní zprávy

Domácí

Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka

Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka

Uživatele sociálních sítí rozvášnil způsob, jakým lékaři v Liberci vyšetřovali těhotnou ženu. Hojně sdílená fotografie ukazuje, že jí odhalené břicho zkoumali venku před nemocnicí, přímo ve večerním chladu a dešti. Nakonec však nejde o bezcitnou doktorskou zvůli. Nastávající rodičkou je bývalá slavná biatlonistka Veronika Vítková, která personál severočeské nemocnice vehementně obhajuje: „Venku mě vyšetřili na mou žádost.“

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jan Werich zemřel před 40 lety: Jeho život humorný nebyl, říká syn Jiří. S otcem se nepotkal
Hamáček: Babiš do opatření razantně vstupoval a rozhodoval, měla by to prošetřit komise
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nakazilo se už 10 tisíc zdravotníků, nemocnice nestíhají. Nejhůř jsou na tom čtyři kraje
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Další články
reklama
reklama