Počet poštovních balíčků s bombami roste. Policie dle posledního vyjádření eviduje už sedm zásilek. Všechny byly adresované americkým politikům z řad Demokratické strany.
Někdo i nadále pokračuje v rozesílání trubkových bomb. Podle agentury AP se jedná o patnáct centimetrů dlouhé zásilky vyrobené z PVC trubek. Uvnitř se pak vždy skrývá malá baterie a prášek se skleněnými střepinami. První zařízení bylo nalezeno v pondělí na předměstí New Yorku v rezidenci liberálního miliardáře a podporovatele Demokratů George Sorose.
Další balíček byl podle FBI adresován bývalému nejvyššímu státnímu zástupci Ericu Holderovi, nicméně skončil ve floridské kanceláři členky Sněmovny reprezentantů USA Debbie Wasserman Schultzové, jejíž adresa byla na zásilce uvedena jako zpáteční.
Později ve středu uvedla FBI, že byly zadrženy další dvě zásilky podobné těm pěti předchozím a určené pro členku Sněmovny Maxine Watersovou. I ona se stala nejednou terčem kritiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Prohlásil o ní například to, že je to osoba s velice nízkým inteligenčním kvocientem a intelektem zastydlým někde v půlce 60. let.
Trump: Takové neslýchané jednání je odporné
Dříve zadržela tajná služba bombu určenou pro Hillary Clinton i pro bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. Policejní pyrotechnický tým pak odstranil další podobné zařízení z newyorkské kanceláře televizní stanice CNN, která musela být evakuována. Tento balíček byl údajně adresován bývalému řediteli CIA Johnu Brennanovi.
Všechny útoky současná hlava USA odsoudila. „Činy a hrozby spojené s politickým násilím nemají ve Spojených státech žádné místo,“ uvedl v souvislosti s útoky na demokratické politiky Donald Trump.
Podle v případu zainteresované osoby měly všechny balíčky podobnou obálku s bublinkovou výztuhou se šesti razítky na obálce a zpáteční adresou na Debbie Wasserman Schultzovou. Všechna zařízení byla poslána k prozkoumání do laboratoří FBI ve Virginii. Oficiální úřady zatím neuvedly bližší informace o možných podezřelých nebo motivech.