Britská velvyslankyně Jan Thompsonová se rozhodla před svým odjezdem z České republiky vydražit své milované embéčko. Celý výnos pak poputuje do rukou neziskové organizace Sue Ryde, která se stará o seniory a snaží se , aby i poslední etapa jejich života probíhala důstojně.
„Bylo to těžké rozhodování zanechat milované embéčko v České republice. Ale patří sem, do Česka, tady prožilo svých prvních 50 let života. Přestože bude těžké se ho vzdát, ráda bych ho nabídla v charitativní aukci s tím, že celý výtěžek připadne neziskové organizaci Sue Ryde,“ uvedla velvyslankyně Jan Thompsonová na profilu britského velvyslanectví na sociální síti.
Vyvolávací cena je 30 tisíc korun a případní zájemci mohou své nabídky posílat na mail až do středy 10. ledna do dvanácti hodin. Auto získá pochopitelně nejvyšší nabídka. „Hledám pro svoje milé embéčko dobrý domov. Prosím, aby se do aukce zapojili všichni zájemci, kteří se o něj dobře postarají,“ upřesnila britská velvyslankyně.
Embéčko velvyslankyně na prodej. Výtěžek dám na charitu, Thompsonová Bylo to těžké rozhodování zanechat milované...
Posted by Britské velvyslanectví v Praze - British Embassy Prague on Thursday, January 4, 2018
Organizace Sue Ryde se stará o seniory
Celý výnos připadne organizaci Domov Sue Ryde, který se stará o seniory a snaží se , aby i poslední etapa jejich života probíhala důstojně. „Usilujeme o to, aby naši obyvatelé dostali péči přesně odpovídající jejich potřebám. O křehké seniory se stará multidisciplinární tým odborníků a proškolených pracovníků různých profesí, který úzce spolupracuje jak mezi sebou, tak i s rodinou,“ uvedl na svém webu domov pro seniory.
V současné době poskytuje péči i lidem, kteří nebydlí přímo v domově, takzvanou osobní asistencí. Seniorům tak pomáhají například zvládat běžné denní úkony a aktivity, jako je oblékání nebo příprava jídla, pečující rodině dává prostor k načerpání nových sil nebo jim poskytnou základní sociální poradenství. „Osobní asistence Sue Ryder je poskytována na celém území města Prahy a platit ji můžete z příspěvku na péči, o který je třeba požádat na příslušném sociálním odboru,” upřesnila organizace.
Sue Ryde za druhé světové války spolupracovala s odbojem v Československu
A proč si Thompsonová nejspíše vybrala právě tuto neziskovou organizaci? Nese jméno své zakladatelky Sue Ryder, která se za druhé světové války přihlásila do ženského sboru. Po náročném výcviku nastoupila jako spojovatelka ke zvláštnímu útvaru tajné služby. Spolupracovala tak například s odbojovými frakcemi v Polsku i Československu a seznámila se i se skupinou parašutistů, kteří provedli atentát na Heydricha.
Organizaci založila v roce 1953. Jejím původním posláním bylo shromažďovat finance pro lidi, kteří přežili druhou světovou válku a jen velice těžce se vyrovnávali s jejími následky. V současné době patří ve svém domovském státu mezi největší poskytovatele paliativní péče, která se stará nejen o dlouhodobě nemocné pacienty, ale také ty, jejichž život se už schyluje ke konci.