Varování meteorologů: Na jihu Čech se připravte na náledí nebo zmrazky

V jižních Čechách se bude od pozdního večera do nedělního rána tvořit náledí nebo zmrazky. Na zledovatělých silnicích a chodnících by měli být opatrní řidiči i chodci, vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové uvedli, že při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost.

„Při pohybu venku je třeba chránit se rouškou a chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ je uvedeno ve výstraze, která platí od dnešních 22 hodin až do 9 hodin ráno.

Od pondělí platí v celém Česku zákaz volného pohybu osob po celé zemi. Nevztahuje se na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Politici i odborníci před víkendem vyzvali veřejnost k omezení návštěv chalup a chat a pokud už na venkov zamíří, aby se tam chovali ohleduplně a nechodili mezi místní.

ČTK

Tagy: