VIDEO: Pomalu jedoucího řidiče agresor vytrestal. Když vystoupil, přejel ho!

Rozhovor s přejetým řidičem

Rozhovor se zraněným řidičem Davidem M.

Chtěl mě vytrestat za pomalou jízdu a tak mě srazil autem, když jsem vystoupil z vozu. Tak popisuje David M. z Liberecka svůj nepříjemný zážitek, který pro něj skončil zraněním nohy a ruky. Do nemocnice ho musela odvézt sanitka. 

Stalo se to v neděli 29. září krátce po poledni na sjezdu ze silnice I/35 do liberecké části Doubí. David M. popisuje, že se před řidiče, se kterým měl později konflikt, zařadil v zipu před zúžením na cestě z Turnova do Liberce. Ve zúžení se začínala tvořit kolona, takže zpomalil. Brzdit musel i řidič za ním a tomu se to prý vůbec nelíbilo, blikal a troubil. Když se pak potkali na křižovatce na sjezdu, skončilo to podle Davida M. tím, že do něj druhý řidič najel. David M. měl v tu chvíli v autě svou přítelkyni, její sestru a malé tříměsíční dítě.

Incident policisté vyšetřují jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Druhý řidič totiž tvrdí, že do Davida M. a jeho auta narazil nešťastnou náhodou, když se ho snažil objet. Policisté ale upozorňují, že pokud se najdou očití svědci, kteří verzi zraněného řidiče podpoří, mohou záležitost překvalifikovat na úmyslný trestný čin a následky pro druhého řidiče mohou být velmi vážné. Policisté zejména stojí o záznamy z palubních kamer z aut, která projížděla okolo.

Dopravní experti v takové situaci radí jediné: zachovat klid a agresivního řidiče ignorovat. Každá reakce totiž může jeho chování ještě vystupňovat. "Určitě to ale nenechte být a věc oznamte co nejdřív policii, něco takového nesmí agresivním řidičům procházet," říká expert Roman Budský. Proto se rozhodně vyplatí mít v autě palubní kameru, která chování agresora zaznamená.

Tagy: