VIDEO: Požár v japonském animačním studiu: Útočník tam vtrhnul a zapálil ho, nejméně 23 mrtvých

Požár v japonském animačním studiu: Útočník tam vrthl a zapálil ho, nejméně 10 mrtvých

Muž vtrhl do slavného animačního produkčního studia v Kjótu a zapálil ho. ZDROJ: AP

Neznámý muž vtrhnul do slavného animačního produkčního studia v Kjótu známého hity "Lucky Star" a "K-On!" a zapálil ho! V budově se v té chvíli nacházely desítky lidí. Počet obětí stoupl podle japonských médií na 23.

Agentura Ruptly s odvoláním na japonská média informuje už o 23 obětech. První zprávy hovořily o jednom mrtvém, později stoupl počet na 13. Desítky lidí byly po útoku žháře převezeny do nemocnice, někteří jsou v kritickém stavu s těžkými popáleninami.

Záběry japonské televizní stanice TBS, které zveřejnila agentura AP, ukázují šedý kouř, který se valil z budovy animačního studia. Právě tam vtrhnul dnes ráno muž, vylil hořlavou kapalinu a zapálil ji. Podezřelý jednačtyřicetiletý muž se sám také zranil a byl odvezen do nemocnice. Policie ho obvinila ze žhářství, bližší informace ale zatím nesdělila. Podle některých svědků křičel při zapalování hořlaviny „Zemřete!“.

Oheň byl uhašen o několik hodin později. Na místě zasahovalo na 30 hasičských vozů. V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí.

Tagy: