VIDEO: Přepadení prodavačky v brněnském Cejlu – strážníci v rekordním čase dopadli dva podezřelé

Přepadli prodavačku (ZDROJ: video z minikamer na uniformách strážníků MP)

Strážníci v Brně dopadli dva muže, kteří jsou podezřelí, že v prodejně, z níž kradli zboží, napadli a zranili prodavačku. Předali je policistům. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Pátrací akci po nebezpečných osobách v úterý bleskově zvládli brněnští strážníci. Hlídku městské policie oslovil svědek, když kolem 13. hodiny kontrolovala Cejl u křižovatky s Körnerovou ulicí. Řekl jí o krádeži v nedaleké prodejně a dvou mužích, kteří při vynášení nezaplaceného zboží údajně zaútočili na prodavačku a zranili ji.

Strážníci si rychle vzali popis podezřelých a jednoho z nich vypátrali, dopadli a spoutali ve Vlhké ulici. Když ověřovali, jestli je ozbrojený, našli u něj dva nože. Další hlídka se souběžně starala o prodavačky v obchodě. Zraněnou ženu ošetřila, přivolala zdravotníky a zjišťovala důležité informace.

Na základě těchto údajů potom hlídka pořádkové jednotky městské policie vypátrala na Kolišti druhého podezřelého. Na bundě měl tmavé skvrny připomínající krev, u sebe měl nůž a také on skončil v poutech. Oba cizince a celý případ strážníci předali Policii ČR pro důvodné podezření z trestného činu.

Tagy: