VIDEO: Strážníci našli v zahradě zbídačeného retrívra, byl vyhublý a žil mezi vlastními výkaly

Podezření z týrání (Zdroj: PČR)

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. Psovi zřetelně vystupovala žebra, byl špinavý od bláta, kulhal a při chůzi se dokonce i svalil na zem. V prostoru, který měl vymezený pro svůj pohyb, nebyla miska s krmivem, ani nádoba s vodou...

Strážníci našli pouze převržený kbelík, který ovšem podle osloveného svědka ležel na zemi ve stejné poloze údajně už týden. K zabezpečenému pozemku přijela i hlídka psovodů městské policie a potvrdila, že je zvíře ve špatném stavu a bude potřebovat veterinární péči. Operační středisko zjišťovalo z údajů v katastru, kdo je vlastníkem pozemku. Strážníkům se nakonec podařilo vyhledat rodinu, které pes patří.

Majitelé strážníky ujišťovali, že fenku pravidelně venčí a krmí a že je pouze sešlá věkem. Když hlídku pustili na pozemek a otevřeli mříž, strážníci si všimli, že bouda je plná bláta a psích výkalů. Kvůli důvodnému podezření z trestného činu přivolali státní policisty a vyšetřovatel celou situaci zadokumentoval. Po odebrání psa ho odchytová služba brněnských strážníků převezla ke smluvní zvěrolékařce městské policie. Po podání infuzí se jeho stav do druhého dne znatelně zlepšil a odezněl i silný třes způsobený pravděpodobně zesláblostí.