VIDEO: Syrská raketová obrana zneškodnila izraelské střely

Syrská raketová obrana zneškodnila izraelské střely ZDROJ:AP

Syrská protivzdušná obrana zneškodnila v noci na dnešek několik raketových střel, jež přiletěly na syrskou metropoli Damašek přes Izraelem okupované Golanské výšiny. S odkazem na syrská státní média o tom informovaly agentury AP a Reuters. Izrael incident odmítl komentovat.

„Nepřátelské střely přišly z okupovaných Golan... a byly sestřeleny dříve, než zasáhly svoje cíle,“ uvedla ve vyjádření syrská armáda. Syrská tisková agentura SANA napsala, že protivzdušná obrana zachytila několik raket. Podle AP zaslechli obyvatelé Damašku kolem půlnoci hlasité exploze.

Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) uvedla, že střely, jež zřejmě přiletěly z Izraele, mířily na pozice milic podporovaných Íránem v oblasti mezi mezinárodním letištěm v Damašku a předměstím Sajjida Zajnab. Podle SOHR přitom některé z raket zasáhly svoje cíle. Organizace však zatím neuvedla, zda si útok vyžádal oběti na životech.

Mluvčí izraelské armády uvedl, že nebude komentovat zprávy přicházející z cízích zemí. Ačkoliv se židovský stát k podobným útokům většinou nevyjadřuje, již v minulosti mnohokrát provedl podobné útoky na cíle v Sýrii, jež jsou podle něj napojeny na Írán. Teherán je přitom hlavním regionálním nepřítelem Izraele.

Írán v Sýrii posiluje svůj vliv a uzavřel s místní vládou řadu ekonomických a obchodních dohod. To prohlubuje obavy Izraele, což v posledních několika letech zvyšuje nebezpečí vypuknutí vojenského konfliktu v oblasti, napsala agentura Reuters.

Tagy: