VIDEO: Útočníka s nožem zadrželi strážníci

Útočníka s nožem zadrželi strážníci

Útočníka s nožem zadrželi strážníci ZDROJ: Městská policie Znojmo

V pondělí 28. října v 10.50 hod. přijali znojemští strážníci oznámení od zděšených lidí, kteří jim tvrdili, že se po ulici Bratří Čapků ve Znojmě pohybuje muž s nožem v ruce a pokouší se napadat kolemjdoucí.

Bezodkladně na místo vyrazily dvě motorizované hlídky Městské policie Znojmo, první z nich dorazila velmi rychle, po necelých 3 minutách od oznámení. Když se tato hlídka blížila k ulici, uviděla v sousední ulici 28. října bosého muže ve středním věku v krátkém tričku a kraťasech. V jedné ruce držel nůž a v druhé kleště. V okolí bylo více osob, které na strážníky křičely, že to je on.

Muž byl viditelně rozrušený a křičel: „Pomoc, zloději! Já jsem ho zabil!“ Strážníci se k němu s teleskopickými obušky v rukou přiblížili a donutili muže, aby nůž i kleště položil na zem. Jelikož kladl odpor, svedli ho s pomocí donucovacích prostředků na zem, kde mu nasadili na ruce pouta. Při zákroku se mu podařilo kopnout jednoho ze strážníků do nohy a břicha.

Zadržený měl nebývalou sílu, jako by byl psychicky zcela mimo. Za chvíli na místo dorazila hlídka Policie ČR, která s jedním strážníkem běžela do blízkého domu, ve kterém se na chodbě nacházel pobodaný muž. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby mu poskytli první pomoc.

V rámci součinnosti s Policií ČR pak strážníci podezřelého odvezli na psychiatrické oddělení Nemocnice Znojmo. Případ šetří Policie ČR.

Video je kvůli ochraně osobních údajů záměrně rozmazáno.

Tagy: