reklama
CNN Prima News zrušení superhrubé mzdy

zrušení superhrubé mzdy

Výpis příspěvků ke štítku „zrušení superhrubé mzdy“

Babiš nedodržel slib a odjel z jednání Senátu o daních a kompenzacích

Premiér Andrej Babiš (ANO) opustil jednání Senátu o daňovém balíčku. Vysvětlil to tím, že nedokázal zajistit jiného premiéra jako svého zástupce na summitu EU. Původně sliboval, že se zúčastní celého jednání, i kdyby mělo trvat do půlnoci. STAN kvůli odjezdu Babiše z jednání Senátu neúspěšně žádali odklad schvalování daňového balíčku. Klub navrhoval odložení schůze na příští středu.

Nechápu, proč nechcete dát lidem peníze, osočil Babiš opoziční poslankyni

Premiér Andrej Babiš (ANO) se během čtvrtečních interpelací ve Sněmovně střetl s poslankyní STAN Věrou Kovářovou. Spor panoval kolem zrušení superhrubé mzdy a souvisejícího významného snížení daně z příjmu. Kovářová Babiše obvinila z veletočů, když takový návrh před časem odmítal a nyní ho prosazuje. Premiér reagoval otázkou, proč Kovářová odpírá občanům více peněz. Zároveň se označil za nejlepšího ministra financí.

Babiš: Na sazbách byla dohoda, změnu postoje sociální demokracie nevysvětlila

Na sazbách daně z příjmu 15 a 23 procent byla v srpnu v koalici shoda, změnu postoje ČSSD ministrům za ANO nevysvětlila. Na dotaz ČTK to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Výzvy k odchodu sociálních demokratů z vlády si podle něj musí ČSSD vyřešit v rámci strany. K tomuto kroku kvůli schválení daňových změn vyzval v pátek pardubický hejtman Martin Netolický a někteří další straníci. Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček ale sdělil, že v době, kdy je nutné denně řešit koronavirovou krizi, to není na pořadu dne.

Dlužíte každému občanovi auto, opřel se Havlíček do Kalouska ohledně superhrubé mzdy

Vládní princip je jasný, zbavit se jednoho z největších švindlů a podvodů, který kdy byl na českých voličích udělán, opřel se v diskuzi o superhrubé mzdě ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) do poslance a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Ten naopak vicepremiérovi vytýkal způsob, jakým vláda jedná o státním rozpočtu a změně daňového systému.

Návrh na zrušení superhrubé mzdy obsahuje chyby, kritizuje rozpočtová rada

Podoba a způsob předložení návrhu premiéra Andreje Babiše (ANO) na zrušení superhrubé mzdy a další rozvolnění rozpočtových pravidel představují závažné porušení základních pravidel procesu přípravy rozpočtu, vyplývá z vyjádření Národní rozpočtové rady. Vláda již schválila návrh rozpočtu na rok 2021, který s takovým zásahem do veřejných příjmů nepočítá. Návrh porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu, rada proto nedoporučuje Sněmovně, aby jej přijala.

Zeman je pro zrušení superhrubé mzdy. Ale jen pro příští dva roky

Prezident Miloš Zeman podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) podpořil zrušení superhrubé mzdy, s nímž souvisí zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, ale pouze na dva nejbližší roky. Další vláda by se měla touto změnou zabývat znovu, řekla ministryně novinářům po debatě prezidentova expertního týmu v Lánech s představiteli vlády.

Zeman proti zrušení superhrubé mzdy. Výtky řekne Schillerové i Babišovi

Prezident Miloš Zeman se už nechal slyšet, že nesouhlasí se zrušením superhrubé mzdy a zavedením 15% daně z příjmu, jak navrhuje šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO). Zeman to s ministryní financí i premiérem Andrejem Babišem probere v neděli na zámku v Lánech na setkání expertního týmu prezidenta. Řešit se bude i rozpočet a další daňové změny.

reklama