CNN Prima News zrušení superhrubé mzdy

zrušení superhrubé mzdy

Výpis příspěvků ke štítku „zrušení superhrubé mzdy“

Babiš nedodržel slib a odjel z jednání Senátu o daních a kompenzacích

10. prosince 2020 08:22

Premiér Andrej Babiš (ANO) opustil jednání Senátu o daňovém balíčku. Vysvětlil to tím, že nedokázal zajistit jiného premiéra jako svého zástupce na summitu EU. Původně sliboval, že se zúčastní celého jednání, i kdyby mělo trvat do půlnoci. STAN kvůli odjezdu Babiše z jednání Senátu neúspěšně žádali odklad schvalování daňového balíčku. Klub navrhoval odložení schůze na příští středu.

Nechápu, proč nechcete dát lidem peníze, osočil Babiš opoziční poslankyni

3. prosince 2020 18:34

Premiér Andrej Babiš (ANO) se během čtvrtečních interpelací ve Sněmovně střetl s poslankyní STAN Věrou Kovářovou. Spor panoval kolem zrušení superhrubé mzdy a souvisejícího významného snížení daně z příjmu. Kovářová Babiše obvinila z veletočů, když takový návrh před časem odmítal a nyní ho prosazuje. Premiér reagoval otázkou, proč Kovářová odpírá občanům více peněz. Zároveň se označil za nejlepšího ministra financí.

Babiš: Na sazbách byla dohoda, změnu postoje sociální demokracie nevysvětlila

20. listopadu 2020 12:23

Na sazbách daně z příjmu 15 a 23 procent byla v srpnu v koalici shoda, změnu postoje ČSSD ministrům za ANO nevysvětlila. Na dotaz ČTK to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Výzvy k odchodu sociálních demokratů z vlády si podle něj musí ČSSD vyřešit v rámci strany. K tomuto kroku kvůli schválení daňových změn vyzval v pátek pardubický hejtman Martin Netolický a někteří další straníci. Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček ale sdělil, že v době, kdy je nutné denně řešit koronavirovou krizi, to není na pořadu dne.

Dlužíte každému občanovi auto, opřel se Havlíček do Kalouska ohledně superhrubé mzdy

2. listopadu 2020 06:28

Vládní princip je jasný, zbavit se jednoho z největších švindlů a podvodů, který kdy byl na českých voličích udělán, opřel se v diskuzi o superhrubé mzdě ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) do poslance a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Ten naopak vicepremiérovi vytýkal způsob, jakým vláda jedná o státním rozpočtu a změně daňového systému.

Návrh na zrušení superhrubé mzdy obsahuje chyby, kritizuje rozpočtová rada

27. října 2020 11:00

Podoba a způsob předložení návrhu premiéra Andreje Babiše (ANO) na zrušení superhrubé mzdy a další rozvolnění rozpočtových pravidel představují závažné porušení základních pravidel procesu přípravy rozpočtu, vyplývá z vyjádření Národní rozpočtové rady. Vláda již schválila návrh rozpočtu na rok 2021, který s takovým zásahem do veřejných příjmů nepočítá. Návrh porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu, rada proto nedoporučuje Sněmovně, aby jej přijala.

Zeman je pro zrušení superhrubé mzdy. Ale jen pro příští dva roky

20. září 2020 15:10

Prezident Miloš Zeman podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) podpořil zrušení superhrubé mzdy, s nímž souvisí zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, ale pouze na dva nejbližší roky. Další vláda by se měla touto změnou zabývat znovu, řekla ministryně novinářům po debatě prezidentova expertního týmu v Lánech s představiteli vlády.

Zeman proti zrušení superhrubé mzdy. Výtky řekne Schillerové i Babišovi

20. září 2020 08:25

Prezident Miloš Zeman se už nechal slyšet, že nesouhlasí se zrušením superhrubé mzdy a zavedením 15% daně z příjmu, jak navrhuje šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO). Zeman to s ministryní financí i premiérem Andrejem Babišem probere v neděli na zámku v Lánech na setkání expertního týmu prezidenta. Řešit se bude i rozpočet a další daňové změny.