reklama
CNN Prima News 5G sítě

5G sítě

Výpis příspěvků ke štítku „5G sítě“

Huawei Global Analyst Summit: Budujme společně plně propojený chytrý svět

17. dubna 2021 14:46

Neupouštět od ambiciózních cílů, pokračovat v posouvání hranic na poli technologií a hlavně ve spolupráci s ostatními partnery dláždit cestu k lepší digitální budoucnosti. Huawei Global Analyst Summit se nesl ve znamení odhodlanosti a poukázal na hledání nových příležitostí. Letos pořádaného 18. ročníku se na místě zúčastnilo více než 400 hostů včetně průmyslových a finančních analytiků a klíčových zástupců veřejnosti a médií. Další novináři a experti z oboru se k akci připojili online. Třídenní summit proběhl necelé dva týdny poté, co Huawei zveřejnila svou výroční zprávu za rok 2020, dle které i přes mírné zpomalení v růstu splnila své celoroční plány.

Chceme předvídatelné prostředí pro stavbu 5G sítí, požadují operátoři po státu

26. listopadu 2020 17:41

Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádalo neveřejnou on-line tiskovou konferenci o budoucnosti budování mobilních sítí páté generace v Česku. A také o zajištění jejich kybernetické bezpečnosti. Podle ministra Karla Havlíčka (za ANO) je na tom Česká republika skvěle a zahraniční partneři nás prý oceňují. Podle operátorů to ale taková selanka není. Stát prý totiž opatření v oblasti kyberbezpečnosti připravuje v utajení a s nikým se o nich nebaví. Na rozdíl od Českého telekomunikačního úřadu.

Volný trh jako záruka kybernetické bezpečnosti

26. listopadu 2020 13:05

Kybernetická bezpečnost sítí nové generace je pro Českou republiku prioritou. Cesta k ní by mohla vést skrze implementaci nejnovějších standardů, objektivní testování a certifikace. Jakékoliv omezení hospodářské soutěže ve snaze zvýšit bezpečnost bezdrátových mobilních sítí je nejen neúčinné, ale nese s sebou vážné překážky do budoucna, jako jsou zpomalení inovací, nárůst cen či snížení ekonomického rozvoje.

Čtvrtý operátor ani 5G sítě v Česku ještě dlouho nebudou, kritizuje expert Havlíčka

24. listopadu 2020 07:54

Aukce kmitočtů pro budoucí mobilní sítě páté generace budí rozporuplné reakce. Podle ministerstva průmyslu a obchodu šlo o velký úspěch, lidé z telekomunikačního sektoru hovoří o fiasku. Naplano vyšly také naděje na příchod čtvrtého operátora, který by mohl pomoci snížit ceny dat. „Když příchod čtvrtého operátora zpochybňoval předchozí šéf Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák, Karel Havlíček začal tlačit na jeho odchod,“ říká Jakub Rejzek, prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu. Proč si na 5G sítě ještě dlouho počkáme? A jak hodnotí prostředí českého telekomunikačního trhu?

Šéf Ericssonu se zastal Huawei. Nesouhlasí s jejím vylučováním z budování 5G sítí

20. listopadu 2020 14:46

Výkonný ředitel švédské technologické společnosti Ericsson Börje Ekholm se zastal svých čínských konkurentů. Ohradil se proti nedávnému rozhodnutí švédského telekomunikačního regulátora PTS, který de facto z účasti na budování 5G infrastruktury vyloučil společnosti Huawei a ZTE. Za Huawei se nedávno postavil také ředitel německé pobočky operátora Vodafone Hannes Ametsreiter.

Soud ve Švédsku pozastavil aukce na kmitočty 5G sítí. Kvůli předem vyloučené Huawei

13. listopadu 2020 20:06

Švédský telekomunikační regulátor musel pozastavit aukci frekvencí na provozování mobilních sítí páté generace. A to na základě rozhodnutí stockholmského správního soudu, který řekl, že nelze z tendrů na dodávky komponent pro 5G sítě předem nikoho vylučovat. Tedy ani čínskou technologickou společnost Huawei. Rozhodnutí může ovlivnit přístup vlád dalších zemí Evropské unie k vytváření pravidel pro budování sítí páté generace.

reklama