reklama

OBRAZEM: Jan Nepomucký se nechal naočkovat. Socha v Jeseníku glosuje aktuální dění

Socha svatého Jana Nepomuckého v Jeseníku se pravidelně zapojuje do společenské debaty nad aktuálním děním. Při první vlně covidu si světec nasadil plynovou masku. Poté, co se na Jesenicku vyostřila debata na téma zavádění 5G sítě, reagoval na to obezřetný Nepomucký čepičkou z alobalu.

reklama

Poslední rok a půl není pro mnoho lidí v celé České republice snadný, někteří občané Jesenicka se však rozhodli brát vážnou situaci s humorem. Obětí se jim stala socha svatého Jana Nepomuckého na Masarykově náměstí v Jeseníku.

Aktuálně se nechal světec pozdního středověku naočkovat z obavy před šířením nemoci COVID-19. Zdobení sochy na jesenickém náměstí se stalo v posledním roce a půl evergreenem místních vtipálků, kteří svým humorem baví obyvatele malého okresního města. Prezentují se jako „Neznámý vojín“ a redakce CNN Prima NEWS jejich identitu zná.

Vše začalo už během první vlny covidu na jaře loňského roku. V době všeobecného strachu z neznámé nemoci byla světci nasazena plynová maska. Poté, co se strach přelil v celospolečenskou solidaritu a šily se roušky, dostal jednu s nápisem „neboj“ také Jan.

Strach z 5G? Pomůže alobal

Na jaře minulého roku vystřídala strach z koronaviru obava z 5G sítě. Město na periferii Olomouckého kraje se stalo součástí projektu 5 českých měst, ve kterých se 5G síť testuje.

V žádném jiném z vybraných měst však nepanovala taková obava z možných negativních důsledků jako právě v Jeseníku, kde se mezi lidmi šířily nejrůznější konspirační teorie. V té době si z obavy z vlivů účinků 5G sítě na lidský organismus nasadil Nepomucký pro jistotu čepičku z alobalu.

Dalšího vyzdobení se socha dočkala až po více než roce, a to v době, kdy je společnost rozdělená kvůli očkování. Jesenicko patří k nejméně proočkovaným regionům v České republice. Svatý Jan Nepomucký se však v posledních dnech své první dávky vakcíny dočkal. Zda dostane za tři týdny také druhou dávku Pfizeru, není zatím jasné.

Tagy:

Hlavní zprávy

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny
Koronavirus

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Absolutně šílené, reagují osobnosti na smrt zpěvačky. Covidem se prý nakazila úmyslně

Úmrtí zpěvačky Hany Horké zasáhlo nejen její fanoušky, ale také dlouholeté kolegy z folk-rockové kapely Asonance. Ti se ní loučí na sociálních sítích a sdílí fotografie z koncertů. K tragédii se vyjádřily také mnohé osobnosti. Horká zemřela v neděli ve věku 57 let poté, co prodělala koronavirovou nákazu. Podle nepotvrzených informací se měla onemocněním nakazit úmyslně.

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama