reklama

OBRAZEM: Jan Nepomucký se nechal naočkovat. Socha v Jeseníku glosuje aktuální dění

Socha svatého Jana Nepomuckého v Jeseníku se pravidelně zapojuje do společenské debaty nad aktuálním děním. Při první vlně covidu si světec nasadil plynovou masku. Poté, co se na Jesenicku vyostřila debata na téma zavádění 5G sítě, reagoval na to obezřetný Nepomucký čepičkou z alobalu.

reklama

Poslední rok a půl není pro mnoho lidí v celé České republice snadný, někteří občané Jesenicka se však rozhodli brát vážnou situaci s humorem. Obětí se jim stala socha svatého Jana Nepomuckého na Masarykově náměstí v Jeseníku.

Aktuálně se nechal světec pozdního středověku naočkovat z obavy před šířením nemoci COVID-19. Zdobení sochy na jesenickém náměstí se stalo v posledním roce a půl evergreenem místních vtipálků, kteří svým humorem baví obyvatele malého okresního města. Prezentují se jako „Neznámý vojín“ a redakce CNN Prima NEWS jejich identitu zná.

Vše začalo už během první vlny covidu na jaře loňského roku. V době všeobecného strachu z neznámé nemoci byla světci nasazena plynová maska. Poté, co se strach přelil v celospolečenskou solidaritu a šily se roušky, dostal jednu s nápisem „neboj“ také Jan.

Strach z 5G? Pomůže alobal

Na jaře minulého roku vystřídala strach z koronaviru obava z 5G sítě. Město na periferii Olomouckého kraje se stalo součástí projektu 5 českých měst, ve kterých se 5G síť testuje.

V žádném jiném z vybraných měst však nepanovala taková obava z možných negativních důsledků jako právě v Jeseníku, kde se mezi lidmi šířily nejrůznější konspirační teorie. V té době si z obavy z vlivů účinků 5G sítě na lidský organismus nasadil Nepomucký pro jistotu čepičku z alobalu.

Dalšího vyzdobení se socha dočkala až po více než roce, a to v době, kdy je společnost rozdělená kvůli očkování. Jesenicko patří k nejméně proočkovaným regionům v České republice. Svatý Jan Nepomucký se však v posledních dnech své první dávky vakcíny dočkal. Zda dostane za tři týdny také druhou dávku Pfizeru, není zatím jasné.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský
360°

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský

Joe Biden po pouhých osmi měsících ve funkci prezidenta USA výrazně ztrácí na podpoře. Podle posledního průzkumu je dokonce méně populární než jeho předchůdce Donald Trump. „Bidenova administrativa zatím nemá nic, co by mohla předložit jako úspěch. To přispívá k negativnímu obrazu prezidenta,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec ČR v USA Michael Žantovský.

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama