Výpis příspěvků ke štítku „Adam Ondra“

Sport jen pro bohaté. Jansta tepe stát za nečinnost, volá po speciálním ministrovi

Českému sportu dlouhodobě chybí finanční i obecná podpora ze strany státu. A momentálně vše směřuje k tomu, že se základna sportujících lidí, především dětí, bude dál smrskávat. „Potřebujeme svého ministra, představitele státní správy, který by za sport nesl zodpovědnost a měl by ve vládě autoritu,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf České unie sportu (ČSU) Miroslav Jansta.

Hvězdný lezec Ondra. Na mistrovství Evropy bere bronz z boulderingu

Lezec Adam Ondra získal na mistrovství Evropy bronzovou medaili v boulderingu a postaral se o druhý cenný kov pro české reprezentanty na multisportovním šampionátu v Mnichově po zlatu Ivety Miculyčové ve freestyle BMX. Vyhrál Rakušan Nicolai Uznik před Samem Avezouem z Francie. Eliška Adamovská obsadila na Königsplatzu šesté místo v disciplíně obtížnost.

Jágr se pochlubil silvestrovskou fotkou se svou milou. Dostal ten nejsladší novoroční dárek

Rok 2021 byl pro některé české sportovce ve znamení velkolepých úspěchů. Mnozí z nich se k vybojovaným medailím a titulům vrátili i ve svých novoročních zdravicích. Judista Lukáš Krpálek poděkoval za přízeň fanoušků, tenistka Kateřina Siniaková popřála vše nejlepší z Austrálie. Hokejista Jaromír Jágr byl zase o něco stručnější a vkročil do roku 2022 s hudlanem od své přítelkyně.

Živě
ON-LINE 14. den OH: Lezec Ondra na medaili nedosáhl, desetibojaři ve druhé desítce

Česká výprava v Tokiu je o další medaili bohatší. Pro bronz si dojeli deblkajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf. Lezec Adam Ondra po dramatickém souboji v poslední disciplíně skončil šestý. Závod už mají za sebou také desetibojaři. Adam Sebastian Helcelet byl 16., Jiří Sýkora jen o příčku níže. Golfistka Klára Spilková absolvovala druhé ze čtyř kol turnaje a je aktuálně na 24. místě. Závod začal ve čtvrtek také pro moderní pětibojaře.